8 czerwca 2016

Podczas Rady Dialogu Społecznego rozmawiano o płacach w służbie zdrowia

Wynagrodzenia w służbie zdrowia były jednym z tematów spotkania Rady Dialogu Społecznego, w którym wzięli udział prezydent Andrzej Duda oraz minister zdrowia Konstanty Radziwiłł.

Wiceprzewodniczący OPZZ Andrzej Radzikowski powiedział PAP, że minister Radziwiłł przedstawił na posiedzeniu RDS informację o stanie prac nad kompleksowym rozwiązaniem związanym z wynagrodzeniami pracowników służby zdrowia. Wyjaśnił, że są one realizowane w ramach branżowego zespołu trójstronnego przy ministrze i biorą w nich udział zarówno pracodawcy ze służby zdrowia, jak i przedstawiciele związków zawodowych.

W Radzie Dialogu Społecznego zasiadają przedstawiciele związków zawodowych, organizacji pracodawców oraz rządu. Swych przedstawicieli ma w niej również prezydent oraz prezesi NBP i GUS. Ustawa o RDS obowiązuje od 11 września 2015 r., zastąpiła ustawę o Komisji Trójstronnej i jest efektem zainicjowanych przez związki zawodowe wspólnych prac ze stroną pracodawców, a później z rządem.

jw/PAP                                                                                                                                                                                             PAP 24_24

Tagi: ,

Forum dyskusyjne - napisz komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.

Archiwum

Wszystkie kategorie