16 czerwca 2016

Sonda uliczna – co Polacy wiedzą o zawodzie lekarza?

Przeglądając internetowe komentarze pod postulatami młodych lekarzy można dojść do wniosku, że społeczeństwo ciągle w głowie ma etos bogatego lekarza, który dorabia się na cierpieniu pacjentów. Chcąc sprawdzić co tak naprawdę wiedzą i myślą Polacy postanowiliśmy przeprowadzić sondę uliczną.

 

Co ciekawe wszystkie osoby, z którymi mieliśmy okazję porozmawiać były zdziwione tym ile czasu potrzeba, aby wykształcić lekarza oraz tym jak wyglądają zarobki. Ich propozycje pensji dla lekarzy rezydentów przyprawiały nas o zawrót głowy, gdyż były często oderwane od rzeczywistości i kilkakrotnie przewyższały to o co Porozumie Rezydentów obecnie walczy (3 średnie krajowe, 15 000zł). Jednak chwilę później argumentowane były tym, że to odpowiedzialna praca, że potrzeba pieniędzy, aby się cały czas kształcić, a zarazem spokojnie żyć i że lekarzom takie wynagrodzenie się po prostu należy.

Jesteśmy przekonani, że o tej sytuacji trzeba mówić. Dajcie nam znać co o tym myślicie, a w sobotę spotkajmy się na manifestacji, aby uświadomić to jak wygląda edukacja i praca młodych lekarzy w Polsce.

Będąc Młodym Lekarzem

KJ

 

Tagi: , ,

Forum dyskusyjne - napisz komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.

Archiwum

Wszystkie kategorie