26 lipca 2016

OZZL o wrześniowej manifestacji „białego personelu” w Warszawie

Do Prezesów Okręgowych Izb Lekarskich, w tym także do naszej Izby dotarło pismo podpisane przez Krzysztofa Bukiela, przewodniczącego Zarządu Krajowego Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Lekarzy oraz przez Damiana Pateckiego z Porozumienia Rezydentów OZZL, w którym informują o organizacji przez związkowców, w dniu 24. września 2016 r., w Warszawie, manifestacji „białego personelu”.

Planowana demonstracja ma być protestem przeciwko przedstawionemu przez Ministra Zdrowia w czerwcu projektowi ustawy o płacach minimalnych w podmiotach leczniczych. Zdaniem związkowców, „zaproponowane stawki są skandalicznie niskie i „zamrażają” obecne płace na co najmniej 5 lat”.

Przypominamy, że Okręgowa Rada Lekarska w Warszawie wyraziła zdecydowany sprzeciw wobec zawartych w projekcie stawek wynagrodzeń lekarzy i lekarzy dentystów w swoim stanowisku z dnia 24. czerwca 2016 roku.

Zarząd OZZL prosi o poparcie tej akcji, apelując o udział w manifestacji 24. września. „Pomóżmy naszemu koledze, byłemu prezesowi NRL, a obecnemu ministrowi zdrowia wywalczyć zwiększenie finansowania publicznej ochrony zdrowia.” – czytamy w piśmie OZZL.

Poniżej kopia pisma Zarządu OZZL do pobrania.

Tagi: , , , , , , ,

Forum dyskusyjne - napisz komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.

Archiwum

Wszystkie kategorie