12 sierpnia 2016

Przedstawiciele Federacji Polonijnych Organizacji Medycznych spotkali się z władzami OIL w Warszawie

W siedzibie OIL w Warszawie odbyło się spotkanie z przedstawicielami Federacji Polonijnych Organizacji Medycznych. Uczestniczyli w nim: z ramienia OIL w Warszawie – prezes ORL Andrzej Sawoni, wiceprezes Marta Klimkowska-Misiak, wiceprezes Romuald Krajewski i przewodniczący Komisji ds. Współpracy z Zagranicą Krzysztof Schreyer. Federację reprezentowali: prezes Janusz Kasina (Szwecja), wiceprezes Maria Syczewska (Białoruś) i członek Zarządu Dariusz Żybort (Litwa).

Polonijne organizacje medyczne

Na zdjęciu od lewej: Romuald Krajewski, Janusz Kasina, Marta Klimkowska-Misiak, Andrzej Sawoni, Maria Syczewska, Krzysztof Schreyer, Dariusz Żybort. Fot. R. Klimkowska

 

W rozmowach powrócono do dorobku czerwcowego Kongresu Polonii Medycznej, którego organizatorem była OIL w Warszawie, goście ponownie z ogromnym uznaniem podkreślili wspaniałą atmosferę, organizację i wartość merytoryczną Kongresu.

Rozmawiano także o dalszej współpracy między Federacją i OIL w Warszawie, o nowych jej formach, które mogą służyć zarówno Polonii Medycznej tej na Wschodzie i na Zachodzie, jak i lekarzom w kraju. Umówiono się na kolejne kontakty i inicjatywy.

egw

Tagi: , , , , , , , ,

Forum dyskusyjne - napisz komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.

Archiwum

Wszystkie kategorie