22 września 2016

Bezpłatne szczepienia przeciw grypie dla starszych warszawiaków oraz osób bezdomnych

Mieszkańcy Warszawy, którzy ukończyli 65 lat, osoby bezdomne oraz podopieczni Stołecznego Centrum Opiekuńczo-Leczniczego mogą już korzystać z bezpłatnych szczepień przeciw grypie. Szczepienia dla mieszkańców są wykonywane w 175 przychodniach na terenie miasta.

Z sezonowych szczepień przeciwko grypie realizowanych przez miasto do początku grudnia mogą korzystać osoby szczególnie narażone na zachorowanie na grypę i u których powikłania po chorobie mogą być groźne.
Ze szczepień mogą więc skorzystać osoby powyżej 65. roku życia. W programie mogą uczestniczyć osoby zameldowane w stolicy na pobyt czasowy lub stały oraz osoby rozliczające podatek dochodowy (PIT) w warszawskich urzędach skarbowych. Szczepienia dla mieszkańców są wykonywane w 175 przychodniach.
Ponadto ze szczepień mogą skorzystać podopieczni Stołecznego Centrum Opiekuńczo-Leczniczego oraz osoby bezdomne przebywające w noclegowniach i schroniskach.
Z danych Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego – Państwowego Zakładu Higieny wynika, że w sezonie grypowym 2015/2016 w Polsce było ponad 4 mln zachorowań na grypę i podejrzeń zachorowań na tę infekcję. Ponad 16,1 tys. osób wymagało z tego powodu hospitalizacji, a 140 chorych zmarło. (PAP)

Lista oraz adresy przychodni, w których osoby w wieku 65+ mogą bezpłatnie zaszczepić się przeciwko grypie znajduje się na stronie urzędu miasta st. Warszawy

Tagi: , , , , , ,

Forum dyskusyjne - napisz komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.

Archiwum

Wszystkie kategorie