10 października 2016

Złote Skalpele „Pulsu Medycyny” dla warszawskich lekarzy

Profesor Mirosław Wielgoś, rektor Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, wraz z doktorem Przemysławem Kosińskim oraz prof. Mirosław Ząbek z Mazowieckiego Szpitala Bródnowskiego zostali ex aequo tegorocznymi laureatami Nagrody Złotego Skalpela przyznawanymi przez redakcję „Pulsu Medycyny” wybitnym innowatorom w polskiej medycynie.

Laureaci-Złotych-Skalpeli

Tegoroczni laureaci Złotych Skalpeli

 

Doktorzy ze szpitala klinicznego WUM zostali wyróżnieni za „Wdrożenie innowacyjnej metody wewnątrzmacicznej operacji płodów z rozpoznaną przepukliną przeponową.” Natomiast profesor Mirosław Ząbek za „Operacje mózgu w czasie rzeczywistym silnego pola magnetycznego. Wstęp do terapii genowej mózgu.”

Coroczny konkurs na wybitnego innowatora w polskiej ochronie zdrowia – Złoty Skalpel pismo medyczne „Puls Medycyny” organizuje od 2008 roku. Organizatorom zależy na zgłoszeniach prac dokumentujących: wynalezienie nowej metody diagnostycznej lub terapeutycznej, opracowanie nowej strategii związanej z organizacją i zarządzaniem w ochronie zdrowia, unowocześnienie polskiego systemu opieki zdrowotnej poprzez implementację innowacyjnych rozwiązań. Udział w konkursie mogą brać pojedyncze osoby, zespoły badawcze, publiczne i niepubliczne zakłady opieki zdrowotnej, organizacje, gminy i wszystkie inne instytucje, które w danym roku wniosły nową jakość do opieki medycznej w Polsce. Spośród nadesłanych projektów jury powołane przez organizatora konkursu wybiera jedno wiodące udoskonalenie, które otrzymuje honorowy tytuł Złoty Skalpel.

Nagrodzonym Złotymi Skalpelami kolegom najserdeczniej gratulujemy!

Tagi: , , , , , , ,

Forum dyskusyjne - napisz komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.

Archiwum

Wszystkie kategorie