18 listopada 2016

Zespoły biegłych przy izbach lekarskich – konferencja w Prokuraturze Krajowej

O tym, jak usprawnić pracę lekarzy biegłych sądowych, dyskutowali uczestnicy konferencji „Zespoły biegłych przy izbach lekarskich celem usprawnienia wydawania opinii przez biegłych” zorganizowanej przez Okręgową Izbę Lekarską w Warszawie, Naczelną Izbę Lekarską i Stowarzyszenie Prokuratorów RP.

Było to już kolejne spotkanie z udziałem środowiska lekarskiego i przedstawicieli wymiaru sprawiedliwości w Prokuraturze Krajowej poświęcone zagadnieniom związanym z przygotowywaniem opinii przez biegłych na potrzeby postępowania sądowego.

Konferencja była okazją do prezentacji propozycji rozwiązania najbardziej istotnych problemów związanych z wydawaniem opinii przez biegłych sądowych, gdyż zbyt długi czas tych czynności wydłuża proces i nie służy pacjentom ani lekarzom. Swoimi pomysłami, doświadczeniami i opiniami dotyczącymi pracy biegłych dzielili się podczas obrad przedstawiciele samorządu lekarskiego z całego kraju.

Zarówno lekarze, jak i prawnicy, podkreślali, że potrzebne  są  wspólne szkolenia, wymiana doświadczeń, wzajemne zrozumienie pracy i oczekiwań obu stron, aby komunikacja pomiędzy środowiskiem medycznym i wymiarem sprawiedliwości była jak najlepsza.

Tagi: , ,

Forum dyskusyjne - napisz komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.

Archiwum

Wszystkie kategorie