16 stycznia 2017

Benefis Jerzego Woya-Wojciechowskiego

Prezes-Andrzej-Sawoni-z-Jerzym-Woyem-Wojciechowskim-na-scenie

Prezes Andrzej Sawoni z Jerzym Woyem-Wojciechowskim na scenie

Wspaniałym świętem wybitnego artysty, lekarza, działacza organizacji lekarskich, prof. Jerzego Woya-Wojciechowskiego był współorganizowany przez Okręgową Izbę Lekarską w Warszawie jego benefis pt. „Woya Wina”.

Podczas koncertu w warszawskim Teatrze Capitol goście poznawali życie artystyczne i zawodowe, a także rodzinę profesora. Ciekawie opowiadali o kompozytorze-lekarzu jego przyjaciele i współpracownicy. Uczestnicy spotkania wspominali muzyczną twórczość Jerzego Woya-Wojciechowskiego, przywołali lata działalności Teatrzyku Piosenki Lekarzy ESKULAP, przeboje kompozytora, ze sławnymi „Kormoranami” na czele.

Podczas benefisu była również okazja, aby opowiedzieć o odrodzonym samorządzie lekarskim w Polsce i podsumować dotychczasowe 26 lat działalności Polskiego Towarzystwa Lekarskiego, którym profesor Woy-Wojciechowski przez długie lata kierował.

Na scenie, a także na widowni, mogliśmy zobaczyć ludzi sceny i estrady, wieloletnich przyjaciół profesora, m. in Piotra Fronczewskiego, Wiesława Gołasa, Ewę Śnieżankę, oraz wielu artystów lekarzy, w tym chór Okręgowej Izby Lekarskiej w Warszawie „Medicantus”.

Tele-życzenia od lekarzy dla Woya

Tele-życzenia od lekarzy dla profesora Jerzego Woya-Wojciechowskiego

Piotr Fronczewski i prof. Jerzy Woy-Wojciechowski na scenie

Piotr Fronczewski i prof. Jerzy Woy-Wojciechowski

Okładka książki "Piosenki w dobrym tonie"

Okładka książki „Piosenki w dobrym tonie”

Wraz z przedstawicielami innych izb lekarskich, najserdeczniejsze życzenia profesorowi Woyowi-Wojciechowskiemu, złożył na scenie Teatru Capitol Andrzej Sawoni, prezes Okręgowej Izby Lekarskiej w Warszawie.

Goście koncertu otrzymali najnowszą książkę profesora Woya-Wojciechowskiego pt. „Piosenki w dobrym tonie”. Okręgowa Izba Lekarska w Warszawie jest wydawcą tego opracowania, będącego śpiewnikiem przebojów Woya.

Głównym organizatorem wydarzenia była Komisja Kultury Naczelnej Izby Lekarskiej.

dim

Tagi: , , ,

Forum dyskusyjne - napisz komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.

Archiwum

Wszystkie kategorie