19 stycznia 2017

Przedstawiciele samorządu lekarskiego na Liście Stu „Pulsu Medycyny”

Fot. serwis "Pulsu Medycyny"

Fot. serwis „Pulsu Medycyny”

W plebiscycie zorganizowanym przez redakcję „Pulsu Medycyny” już po raz czternasty, na czele Listy Stu osób mających największy wpływ na kształtowanie polskiego systemu ochrony zdrowia znalazła się profesor  Alicja Chybicka, zaś na czele setki najwybitniejszych postaci polskiej medycyny znalazł się prof. Henryk Skarżyński, związany także z Okręgową Izbą Lekarską w Warszawie.

Alicja Chybicka jest pediatrą onkologiem,. Pracę dla chorych dzieci we wrocławskiej Klinice Transplantacji Szpiku, Onkologii i Hematologii Dziecięcej łączy z obowiązkami parlamentarzystki. Prof. dr hab. n. med., 
dr h.c. multi. Henryk Skarżyński, światowej sławy otochirurg, spec. otolaryngologii, audiologii i foniatrii, znalazł się na liście najważniejszych postaci polskiej medycyny już drugi raz z rzędu. Profesor jest m. in. dyrektorem Światowego Centrum Słuchu Instytutu Fizjologii i Patologii Słuchu, przewodniczącym Komitetu Nauk Klinicznych PAN, konsultantem krajowym ds. otorynolaryngologii, członkiem American Otological Society oraz American Neurotology Society. A my jesteśmy szczególnie dumni z tego, że jest również członkiem naszego samorządu.

Spośród innych przedstawicieli Okręgowej Izby Lekarskiej w Warszawie na Liście Stu osób mających największy wpływ na kształtowanie polskiego systemu ochrony zdrowia, znalazł się także Andrzej Sawoni, Prezes Okręgowej Rady Lekarskiej w Warszawie, wiceprezes naszej Izby, prof. Romuald Krajewski. Oczywiście nie sposób nie wspomnieć o, że na liście znalazł się również minister Konstanty Radziwiłł, członek władz OIL w Warszawie, który na czas pełnienia funkcji państwowych, zawiesił swoje obowiązki z samorządzie lekarskim.

Redakcja „Pulsu Medycyny” tworzy Listę Stu, wybierając najbardziej wpływowe postacie w dwu kategoriach: wpływ na rozwój polskiej medycyny oraz znacząca rola w systemie ochrony zdrowia. Kandydaci są oceniani według następujących kryteriów: osiągnięcia i dokonania w 2016 roku, reputacja zawodowa i wpływy w środowisku medycznym oraz siła publicznego oddziaływania.

Wyróżnionym składamy serdeczne gratulacje i życzymy wielu dalszych sukcesów w pracy i działalności publicznej.

 dim

Tagi: , , , , , , , , ,

Forum dyskusyjne - napisz komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.

Archiwum

Wszystkie kategorie