24 stycznia 2017

III Mazowieckie Spotkania Stomatologiczne

Rejestracja i program III Mazowieckich Spotkań Stomatologicznych

Już po raz trzeci mam przyjemność zaprosić Szanowne Koleżanki i Kolegów, w imieniu swoim i Komisji ds. Lekarzy Dentystów, na Mazowieckie Spotkania Stomatologiczne, które odbędą się w drugi weekend czerwca.

9 czerwca o godzinie 10.45, po uroczystym otwarciu konferencji, w gościnnych progach Hotelu Narvil rozpocznie się kolejne spotkanie z najnowszą wiedzą z różnych dziedzin medycyny i nie tylko.

Sesje naukowe będą prowadzone w kilku salach równolegle, nie zabraknie interesujących, jak zawsze, warsztatów z endodoncji, chirurgii, fotografii – obróbki zdjęć i zarządzania barwą, itp.

Tematyka wykładów obejmie zagadnienia dotyczące nowości w stomatologii zachowawczej, takich jak terapia fotodynamiczna w endodoncji, fluorescencja w profilaktyce próchnicy, leczenie biologiczne, specyfikę procedur profilaktyczno-leczniczych w gerostomatologii. Z zakresu stomatologii dziecięcej dowiemy się, jak leczyć dziecko z niedoborem odporności, jak poradzić sobie ze zwichnięciem całkowitym zęba lub zmianami na błonie śluzowej wymagającymi interwencji chirurgicznej, zaprezentowane zostanie nowe oblicze stomatologii dziecięcej wynikające z zastosowania materiałów szkło-jonomerowych. W trakcie innych sesji dowiemy się także, jak leczyć dorosłego pacjenta ortodontycznie metodą lingwalną, jak poradzić sobie z bezdechem sennym, jaki związek mają choroby przyzębia z otyłością, jak je właściwe diagnozować, jak stosować autogenne przeszczepy tkanek miękkich, jak stosować fototerapię w leczeniu chorób przyzębia i błony śluzowej. W zakresie chirurgii stomatologicznej poznamy dzisiejsze możliwości podstawowej i zaawansowanej regeneracji tkanek, aspekty mikrobiologiczne i farmakologiczne w tej dziedzinie stomatologii, a także przypomnimy sobie, jak ważna jest czujność onkologiczna i jak wykazywać się nią względem naszych pacjentów. Nie zabraknie informacji z protetyki, wskazań, jak leczyć pacjenta obciążonego schorzeniami ogólnoustrojowymi, będącego już w jesieni życia.

Oczywiście nie może zabraknąć, w końcu jesteśmy lekarzami dentystami i przedsiębiorcami, tematyki związanej z odpowiedzialnością zawodową i cywilną, a nawet karną, wynikającą ze specyfiki naszego zawodu. Koledzy lekarze, m.in. biegli sądowi, oraz prawnicy przedstawią nam uwagi dotyczące właściwego prowadzenia dokumentacji medycznej, szczególnie pod względem merytorycznym, uczulą nas, jak właściwie zarządzać powikłaniami, które, jak doskonale wiemy,  są nierozerwalnie związane z wykonywaniem zawodu lekarza i lekarza dentysty.

Podczas sesji samorządowej dowiemy się, co nowego i znaczącego dla prowadzenia naszych praktyk postanowiono na szczeblu Europejskiej Regionalnej Organizacji Światowej Federacji Dentystycznej. Z naszego mazowieckiego podwórka dowiemy się, co nowego w stomatologii NFZ-owskiej będzie się działo po 1. lipca 2017 r.

Na koniec zaprosimy Koleżanki i Kolegów na uroczystą kolację i tańce, mam nadzieję, do białego rana. Tak jak dotychczas, udział w Mazowieckich Spotkaniach Stomatologicznych dla uczestników wiąże się z wykupieniem któregoś z oferowanych pakietów. Cena pakietu pokrywającego koszt przerw kawowych i obiadów – dla osób, które uczestniczą tylko w wykładach, wynosi 300 zł. Koszt pobytu w hotelu, w pokoju dwuosobowym, z piątku na sobotę i z soboty na niedzielę, z uroczystą kolacją wynosi 990 zł, a nocleg z piątku na sobotę i uroczysta kolacja –  690 zł. Serdecznie zapraszamy.

Za udział w szkoleniu przysługuje 16 pkt. edukacyjnych.

Liczba miejsc jest ograniczona. Zapisy będą możliwe wyłącznie przez stronę Okręgowej Izby Lekarskiej: izba-lekarska.pl

Dodatkowe informacje:

Joanna Kalupa, tel.: 22-542-83-81, j.kalupa@oilwaw.org.pl

Szczegółowy program III MSS w marcowym numerze „Pulsu”  i na naszych stronach internetowych.

 

Z koleżeńskim pozdrowieniem

Marta Klimkowska-Misiak

przewodnicząca

Komisji ds. Lekarzy Dentystów

ORL w Warszawie

Tagi: , , , , , , , ,

Forum dyskusyjne - napisz komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.

Archiwum

Wszystkie kategorie