17 lutego 2017

Powstał portal Serwis Zdrowie – wspólne przedsięwzięcie PAP i resortu zdrowia

Serwis Zdrowie – wspólne przedsięwzięcie PAP i resortu zdrowia – to portal informacyjno-edukacyjny w całości poświęcony profilaktyce zdrowotnej. – W sieci jest dużo nieprawdziwych informacji na temat tego, co jest zdrowe, a co nie; potrzebny był portal, na którym można znaleźć informacje oparte na dowodach naukowych – powiedział minister zdrowia Konstanty Radziwiłł, komentując uruchomienie Serwisu Zdrowie.

Uruchomiony przez Polską Agencję Prasową portal zdrowie.pap.pl ma popularyzować rzetelną wiedzę na temat czynników sprzyjających zdrowiu oraz powodujących ryzyko rozwoju chorób.

Radziwiłł podkreślał, że celem służby zdrowia jest nie tylko ratowanie życia, ale także poprawa jego jakości. „W tym sensie ten serwis jest bardzo, bardzo ważnym narzędziem, którym możemy – oczywiście nie należy spodziewać się rewolucji z dnia nadzień – poprawiać różnego rodzaju wskaźniki zdrowotne, poprzez modyfikowanie tego, jak wszyscy żyjemy” – powiedział. Szef MZ wskazywał, że nadal istnieje wiele mitów, nieporozumień i uprzedzeń dotyczących zdrowego trybu życia, brakuje także wiedzy na ten temat.

Prezes PAP Artur Dmochowski powiedział, że portal, który w czwartek oficjalnie rozpoczął działalność, jest prowadzony przez specjalną redakcję utworzoną w PAP. „Portal tworzony jest przy współpracy z najlepszymi ekspertami, z czołowymi placówkami naukowymi i medycznymi w kraju” – podkreślił.
Poinformował, że wszystkie teksty, grafiki i materiały wideo znajdujące się na portalu są dostępne dla każdego i mogą być wykorzystywane zarówno przez indywidualnych internautów, jak i publikowane przez inne media. „Ministerstwo Zdrowia udostępnia dzięki temu portalowi bardzo duży zakres wiedzy. Zapraszam do częstego korzystania z portalu zdrowie.pap.pl” – powiedział Dmochowski. W serwisie Zdrowie zamieszczane są jedynie potwierdzone informacje dotyczące np. zdrowego trybu życia, profilaktyki i wczesnego wykrywania chorób, a także artykuły dementujące popularne mity medyczne.  (PAP)

Tagi: , , , ,

Forum dyskusyjne - napisz komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.

Archiwum

Wszystkie kategorie