18 kwietnia 2017

Od maja na liście leków dla seniorów m.in. kolejne leki na nadciśnienie

Od 1 maja wykaz leków dla seniorów ma być rozszerzony o kolejne leki stosowane w nadciśnieniu tętniczym i chorobie niedokrwiennej serca – poinformował resort zdrowia. MZ szacuje, że przez pierwsze pół roku obowiązywania programu seniorzy zaoszczędzili prawie 168 mln zł.

Osoby, które ukończyły 75. rok życia, mają prawo do bezpłatnych leków znajdujących się na liście ogłaszanej przez resort zdrowia. Zgodnie z przepisami receptę na bezpłatne leki może wystawić jedynie lekarz lub pielęgniarka, do których pacjent jest zapisany w przychodni.

Resort dodaje, że trwają prace nad systemem informatycznym, który pozwoli zebrać wszystkie dane na temat pacjenta w jednym miejscu.

– W przyszłości umożliwi on lekarzom pełną kontrolę nad farmakoterapią pacjentów. Wówczas każdy lekarz, wystawiając receptę, będzie wiedział o lekach, które zlecili pacjentowi lekarze innych specjalności – informuje MZ. – Ewentualne rozszerzenie uprawnień do wystawiania recept na bezpłatne leki dla seniorów będzie możliwe po uruchomieniu tego systemu – zaznacza resort.(PAP)

Tagi: , , ,

Forum dyskusyjne - napisz komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.

Archiwum

Wszystkie kategorie