19 kwietnia 2017

Współpraca OIL w Warszawie z Federacją Polonijnych Organizacji Medycznych

banPOLONIAMED_5w800

Okręgowa Izba Lekarska w Warszawie zacieśnia i ożywia współpracę z Federacją Polonijnych Organizacji Medycznych, która zrzesza szesnaście polonijnych organizacji działających we Francji, USA, Niemczech, Szwecji, Gruzji, Mołdawii oraz na Białorusi, Litwie i Ukrainie.

Niezwykle udanym i pamiętnym przykładem naszego współdziałania z Federacją była organizacja IX Światowego Kongresu Polonii Medycznej w Warszawie, w czerwcu 2016 roku. Były prezes Federacji prof. Marek Rudnicki był przewodniczącym Komitetu Naukowego Kongresu.

Nasza Izba i jej przedstawiciele aktywnie uczestniczą w wydarzeniach i życiu organizacji Polonii medycznej skupionych w Federacji. Braliśmy udział w imprezach jubileuszowych polonijnych organizacji lekarskich m. in. na Białorusi, Litwie i w Gruzji. W listopadzie ubiegłego roku uczestniczyliśmy w XX Europejskim Balu Lekarza w Düsseldorfie, z okazji jubileuszu 25-lecia Polskiego Towarzystwa Medycznego w Niemczech, w którym uczestniczyli również reprezentanci Federacji.

Razem z Federacją Polonijnych organizacji Medycznych mamy w planie mamy wiele nowych przedsięwzięć i liczymy, że więź polskich lekarzy w kraju i za granicą będzie coraz silniejsza.

Tagi: , ,

Forum dyskusyjne - napisz komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.

Archiwum

Wszystkie kategorie