19 kwietnia 2017

Dzień Otwarty na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym

Warszawski Uniwersytet Medyczny zaprasza wszystkich zainteresowanych nauką na naszej uczelni na Dzień Otwarty, który odbędzie się w niedzielę,  23 kwietnia br., w godz. 9.30. – 15.00. w Centrum Dydaktycznym WUM, przy ul. Księcia Trojdena 2a, w Warszawie.
Dzień Otwarty organizowany jest z myślą o kandydatach na studia, którzy już niebawem podchodzą do egzaminów maturalnych i wiążą swoją przyszłość zawodową z sektorem medycznym. Tegoroczni maturzyści oraz młodsi uczniowie szkół ponadgimnazjalnych będą mieli okazję dowiedzieć się wszystkiego na temat tegorocznej rekrutacji i kryteriów określających nabór na poszczególne kierunki studiów. Chętnym, w podjęciu decyzji o wyborze kierunku pomogą dodatkowo pracownicy uczelnianego Biura Karier.
Uczestnicy Drzwi Otwartych będą mogli poznać nie tylko ofertę uniwersytetu, lecz także jego infrastrukturę, wziąć udział w bezpłatnych warsztatach naukowych oraz porozmawiać z wykładowcami i studentami reprezentującymi poszczególne kierunki studiów.
Na 30 stoiskach, ponad 500 studentów wszystkich kierunków WUM, członków uczelnianych kół naukowych i organizacji studenckich gotowych będzie odpowiedzieć na pytania kandydatów na studia. Zaprezentują się organizacje studenckie, koła naukowe: kardiologiczne, neurologiczne, anestezjologii i intensywnej terapii, fizjoterapeutyczne, przedstawiciele Samorządu Studentów, Akademickiego Związku Sportowego, stowarzyszeń studentów medycyny – IFMSA i EMSA, Chóru i Orkiestry Kameralnej WUM.
Tegoroczna formuła Dnia Otwartego została rozszerzona, m.in. o warsztaty z szycia chirurgicznego, prawa medycznego i z zakresu położnictwa oraz o wykłady o tematyce naukowej. Zainteresowani, na specjalnie przygotowanych stoiskach, przy wykorzystaniu specjalnych fantomów, będą mogli wykonać pobór krwi lub też iniekcję domięśniową oraz wiele innych podstawowych badań.
Dodatkowo, będzie można zbadać sobie poziom cukru, zmierzyć ciśnienie, nauczyć się obchodzenia z noworodkiem, czy poznać zasady udzielania pierwszej pomocy osobom poszkodowanym w wypadkach.
Równolegle, przez cały dzień odbywać się będą pokazy wydziałów lekarskich, farmaceutycznego oraz nauki o zdrowiu przygotowane dla młodszych kolegów przez studentów uczelni.
Specjalnie z myślą o odwiedzających ogłoszony został konkurs #wybieramwum. Jego uczestnicy mają za zadanie napisać, dlaczego chcieliby studiować właśnie na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym. Rozwiązanie konkursu odbędzie się podczas Dnia Otwartego, a 5 najciekawszych odpowiedzi zostanie nagrodzonych w trakcie wydarzenia.
Warszawski Uniwersytet Medyczny to jedna z najstarszych uczelni medycznych w kraju. Od ponad 200 lat kształci przyszłych lekarzy i farmaceutów.
Obecna oferta uniwersytetu obejmuje 14 kierunków: analitykę medyczną, audiofonologię z protetyką słuchu, dietetykę, elektroradiologię, farmaceutyczny, fizjoterapię, lekarski, lekarsko-dentystyczny, logopedię ogólną i kliniczną (kierunek prowadzony wspólnie z Uniwersytetem Warszawskim), pielęgniarstwo, położnictwo, ratownictwo medyczne, techniki dentystyczne i zdrowie publiczne, na którym prowadzona jest specjalność: higiena stomatologiczna. W roku akademickim 2016/2017 na uczelni studiuje blisko dziewięć i pół tysiąca studentów, w tym ponad 600 obcokrajowców.
Dla kandydatów uczelniane Biuro Informacji i Promocji przygotowało informator o ofercie uniwersytetu oraz ulotki informujące o poszczególnych kierunkach i specjalnościach proponowanych przez uczelnię.

Harmonogram spotkań informacyjnych dotyczących warunków rekrutacji:
https://www.wum.edu.pl

Szczegóły dotyczące imprezy dostępne są także pod linkiem:
https://www.facebook.com/WarszawskiUniwersytetMedyczny

Tagi: , , ,

Forum dyskusyjne - napisz komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.

Archiwum

Wszystkie kategorie