25 kwietnia 2017

NRL wystąpiła do ministra zdrowia o przedłużenie terminu składania wniosków na LEK i LDEK

Prezes Naczelnej Rady Lekarskiej Maciej Hamankiewicz zwrócił się do Ministra Zdrowia Konstantego Radziwiłła o przywrócenie ostatecznego terminu składania wniosków na LEK i LDEK, tj. 15 lipca.

„Wobec słusznych, moim zdaniem, protestów studentów medycyny i młodych lekarzy w związku z informacją, którą zamieszczono na stronach MZ i CEM o zmianie w systemie SMK daty zamknięcia składania w obecnej sesji wniosku o zdawanie LEK i LDEK z 15 lipca na 30 czerwca, zwracam się z prośbą o przywrócenie poprzednio obowiązującego terminu, tj. 15 lipca” – napisał prezes NRL.

W wielu uczelniach medycznych ostatni egzamin dla studentów jest organizowany pod koniec czerwca lub nawet na początku lipca. Zatem wprowadzenie zmiany powoduje, że tegoroczni absolwenci niektórych uczelni nie będą w stanie złożyć w CEM zaświadczeń z OIL o wpisaniu do rejestru i nie będą mogli przystąpić do LEK i LDEK na jesieni.

Wywołuje to protesty studentów ostatniego roku medycyny i stomatologii.

„Konsekwencją wprowadzenia wymienionej zmiany terminu może być niewielka liczba przystępujących do LEK i LDEK w sesji jesiennej 2017 r. Moim zdaniem nie należy zmieniać zasad w sposób utrudniający spełnienie wymogów ponieważ stwarza to uzasadnione wrażenie, że informatyzacja systemu kształcenia lekarzy zamiast ułatwiać, raczej skomplikuje i utrudni ten proces” – argumentuje Maciej Hamankiewicz.

(źródło komunikat NIL)

Tagi: , , ,

Forum dyskusyjne - napisz komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.

Archiwum

Wszystkie kategorie