5 października 2017

Prezes ORL w Warszawie ponownie odwiedza protestujących medyków, oferuje pomoc

Pomoc organizacyjną, logistyczną i zaopatrzeniową zaoferował lekarzom rezydentom prowadzącym protest głodowy Andrzej Sawoni, prezes Okręgowej Rady Lekarskiej w Warszawie, który ponownie odwiedził medyków  na miejscu akcji w hallu głównym Dziecięcego Szpitala Klinicznego przy ul. Żwirki i Wigury w Warszawie.

Prezes OIL u rezydentów 2

Młodzi lekarze dziękowali za odwiedziny i gotowość pomocy. Podczas rozmowy mówili o swoich postulatach i sytuacji po wczorajszych rozmowach z ministrem zdrowia Konstantym Radziwiłłem, które  zakończyło się bez porozumienia. Prezes Andrzej Sawoni rozmawiał o postulatach Porozumienia Rezydentów, interesował się potrzebami uczestników protestu. Przedstawił im dyrektora biura Okręgowej Izby Lekarskiej w Warszawie, do którego mogą zwracać się z potrzebami w zakresie organizacji i zaopatrzenia.

Prezes OIL u rezydentów -1

Obecnie głodówkę prowadzi ok. 20-30 lekarzy rezydentów. Kilku protestujących przerwało tę formę protestu ze względu na stan zdrowia, na protest głodowy decydują się jednak kolejni medycy. Porozumienie Rezydentów OZZL planuje na sobotę pikietę wspierającą głodujących pod Ministerstwem Zdrowia.

Prezes-OIL-u-rezydentów

dim

Tagi: , , , ,

Forum dyskusyjne - napisz komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.

Archiwum

Wszystkie kategorie