13 października 2017

Polska Biblioteka Medyczna w Kijowie otrzymała imię prof. Zbigniewa Religi

Galeria zdjęć z uroczystości

Polska Biblioteka Medyczna w Kijowie, przy Narodowej Bibliotece Nauk Medycznych w Kijowie, której utworzeniu patronowała Okręgowa Izba Lekarska w Warszawie otrzymała imię prof. Zbigniewa Religi. W Uroczystości brali udział przedstawiciele władz naszego samorządu z prezesem Okręgowej Rady Lekarskiej w Warszawie, Andrzejem Sawonim, na czele.

Prezes Okręgowej Rady Lekarskiej w Warszawie podczas uroczystości. Fot. ibrary.gov.ua

W Kijowie projektem opiekuje się prorektor Kijowskiego Uniwersytetu Medycznego im. A.A. Bogomolca i prezes Stowarzyszenia Lekarzy Polskich na Ukrainie prof. Anatol Święcicki oraz dyrektor Biblioteki Narodowej Nauk Medycznych Ukrainy Raisa Pawłenko.

OIL w Warszawie wystąpiła do polskich wydawnictw medycznych z apelem o przekazywanie na rzecz DKPM w Kijowie jednego egzemplarza każdej publikacji. Apel został przychylnie przyjęty. Swoje wydawnictwa przekazali m. in.: prof. Andrzej Szczeklik, dr Olga Krzyżanowska i dr Anna Wajszczuk-Religa.

W uroczystości brał udział również Marszałek Senatu RP, Stanisław Karczewski, który wraz Adamem Balą, prezesem Polsko-Ukraińskiej Fundacji im. I.J. Paderewskiego, przekazali na ręce dyrektor Biblioteki Narodowej Nauk Medycznych Raisy Pawlenko portret prof. Religi i zbiór wydawnictw medycznych.Odsłonięto również tablicę pamiątkową przy wejściu do Polskiej Biblioteki Medycznej.

 

fot. Krzysztof Królikowski & Biblioteka Medyczna w Kijowie

Tagi: ,

Forum dyskusyjne - napisz komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.

Archiwum

Wszystkie kategorie