17 października 2017

Stanowisko Prezydium Okręgowej Rady Lekarskiej w Warszawie w sprawie poparcia dla ogólnopolskiego protestu lekarzy rezydentów

Prezydium Okręgowej Rady Lekarskiej w Warszawie popiera postulaty lekarzy rezydentów przedstawiane podczas prowadzonej przez nich od 2 października 2017 r. w całym kraju akcji protestacyjnej. Jesteśmy z protestującymi od pierwszych godzin akcji, służymy im wsparciem i pomocą organizacyjną.

Prezydium Okręgowej Rady Lekarskiej w Warszawie zgadza się w szczególności z najważniejszym postulatem młodych lekarzy, dotyczącym pilnej konieczności podniesienia nakładów na ochronę zdrowia w Polsce. W pełni podziela również pogląd protestujących, że należy szybko podjąć działania zmierzające do poprawy warunków pracy i płacy pracowników służby zdrowia.

Samorząd lekarski od lat niezmiennie domaga się działań i zmian, jakich żądają uczestnicy obecnie trwającego protestu. Uważamy, że jest to niezbędne dla poprawy sytuacji w służbie zdrowia, przede wszystkim dla dobra naszych pacjentów.

 

Sekretarz

Okręgowej Rady Lekarskiej

w Warszawie

/-/ lek. dent. Ewa Miękus-Pączek

 

Wiceprezes

Okręgowej Rady Lekarskiej

w Warszawie

/-/ lek. Julian Wróbel

 

Tagi: , , ,

Forum dyskusyjne - napisz komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.

Archiwum

Wszystkie kategorie