19 października 2017

Rezydenci proszą prezydenta o zwołanie okrągłego stołu w ochronie zdrowia

Lekarze rezydenci poprosili prezydenta Andrzeja Dudę o zwołanie okrągłego stołu w ochronie zdrowia. Jego celem miałoby być „wypracowanie rozwiązań, które będą funkcjonować dłużej niż tylko jedną kadencję parlamentarną”.

Wiceprzewodniczący Porozumienia Rezydentów OZZL Damian Patecki poinformował PAP, że pismo do prezydenta zostało wysłane w środę.

Powiedział, że protestujący chcą zwołania „okrągłego stołu w ochronie zdrowia z udziałem polityków wszystkich opcji politycznych, zarówno parlamentarnych, jak i pozaparlamentarnych, celem wypracowania rozwiązań, które będą funkcjonować dłużej niż tylko jedną kadencję parlamentarną”.

„We wszystkich krajach, które mają dobrze funkcjonujące systemy ochrony zdrowia, doszło do jakiejś formy konsensusu co kierunku reform i każdy następny rząd realizował plan. Nie da się zmieniać ochrony zdrowia dorywczo, w ciągu 4 lat, od jednej kadencji do drugiej” – powiedział Patecki.

W środę rzecznik prezydenta Krzysztof Łapiński pytany w radiu Zet, czy prezydent włączy się w rozmowy ws. protestu, powiedział, że Andrzej Duda ma nadzieję, iż dwie strony są w stanie usiąść do rozmów i dojść do kompromisu. „Podstawą tego, żeby dojść do kompromisu, są rozmowy” – podkreślił.

„Trzeba wykorzystać wszelkie możliwe sposoby, które w tej chwili są. Naszym zdaniem nie wyczerpały się możliwości rozmowy między stroną rządową a strajkującymi” – powiedział Łapiński. (PAP)

Tagi:

Forum dyskusyjne - napisz komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.

Archiwum

Wszystkie kategorie