14 listopada 2017

Karczewski: nie udało nam się zrobić wszystkiego, co zapowiadaliśmy w ochronie zdrowia

Nie udało nam się zrobić wszystkiego, co zapowiadaliśmy w ochronie zdrowia, m.in. nie zlikwidowaliśmy NFZ; to jest plan na przyszłość – powiedział we wtorek marszałek Senatu Stanisław Karczewski. Jak ocenił, zmiany, które zostały już dokonane, „idą w bardzo dobrym kierunku”.

Karczewski – we wtorek na konferencji prasowej przed posiedzeniem Senatu – był proszony o podsumowanie dwóch lat kadencji rządu PiS.

„Na pewno nie udało nam się zrobić wszystkiego w ochronie zdrowia. Nie zrobiliśmy tego, co zapowiadaliśmy” – powiedział marszałek Senatu. Wskazał m.in. na nie zrealizowane plany likwidacji Narodowego Funduszu Zdrowia. „To jest plan na przyszłość” – zaznaczył Karczewski.

Jednocześnie podkreślił, że zmiany, które zostały już dokonane w ochronie zdrowia „idą w bardzo dobrym kierunku”. „Jestem przekonany, że fundamentalna ustawa, która mówi o zwiększeniu finansowania jest innowacyjną, nową i zupełnie niespotykaną ustawą i gwarantem tego, że środki na służbę zdrowia będą wzrastały” – ocenił.

Projekt nowelizacji ustawy o świadczeniach opieki zdrowotnej przewiduje stopniowy wzrost nakładów na ochronę zdrowia do 6 proc. PKB w 2025 r. (zakłada on, że w 2018 r. na ten cel będzie przeznaczone 4,67 proc. PKB, a rok później 4,86 proc.).

Zdaniem Karczewskiego, „ogromnym” osiągnięciem PiS jest m.in. program „Rodzina 500 plus”. Zastrzegł równocześnie, że ugrupowanie rządzące „musi” pamiętać o emerytach, seniorach oraz o matkach samotnie wychowujących dzieci.

We wtorek o godz. 13. w siedzibie Prawa i Sprawiedliwości w Warszawie odbędzie się wspólna konferencja prasowa premier Beaty Szydło i prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego w związku z 2-leciem rządów PiS. 13 listopada 2015 r. prezydent Andrzej Duda desygnował Beatę Szydło na premiera a powołanie jej rządu nastąpiło 16 listopada 2015 r.

(PAP)

Tagi: , ,

Forum dyskusyjne - napisz komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.

Archiwum

Wszystkie kategorie