22 stycznia 2018

Minister Szumowski stawia na dialog i ma pomysł na zakończenie konfliktu z rezydentami

Mam pomysł na rozwiązanie konfliktu z rezydentami- zapewnił nowy minister zdrowia Łukasz Szumowski w poniedziałkowej „Rzeczpospolitej”.

Minister zdrowia zapytany, jak wyobraża sobie dialog, skoro konflikt ministra zdrowia z lekarzami i pielęgniarkami jest niejako wpisany w nasz system, odpowiedział, że „jeśli dobra wola jest po obu stronach, negocjacje toczą się zupełnie inaczej”.

„Będę rozmawiał ze wszystkimi grupami i związkami zawodowymi. Chciałbym też zaproponować dialog wspólny. System ochrony zdrowia dotyczy przede wszystkim pacjentów, ale i zawodów medycznych. Uważam, że wspólna rozmowa jest tu bardzo potrzebna”- czytamy w dzienniku.

„Ja nie chcę robić rewolucji, chcę przygotować grunt do tego, byśmy mogli w przyszłej kadencji zaproponować zmiany, które będą przedyskutowane z pacjentami, ze środowiskiem wszystkich zawodów medycznych, ze związkami zawodowymi pielęgniarek, lekarzy i innych profesji medycznych. Nie przeprowadzimy głębokich, kierunkowych zmian bez prawdziwego konsensusu. Jednocześnie jestem przekonany, że przez te dwa lata można naprawdę dużo zrobić”- powiedział Szumowski.

(PAP)

Tagi: , ,

Forum dyskusyjne - napisz komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.

Archiwum

Wszystkie kategorie