2 lutego 2018

Centrum Kariery z misją w Kijowie

„Szanse i możliwości dalszego kształcenia i rozwoju zawodowego lekarzy w Unii Europejskiej na przykładzie rozwiązań dostępnych w Polsce” – takie hasło przyświecało przedstawicielom Okręgowej Izby Lekarskiej w Warszawie i CERMED Centrum Rozwoju Medycyny Sp. z o.o. podczas wizyty w Kijowie.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Oprócz oficjalnych spotkań z przedstawicielami uniwersytetów medycznych, prorektorami ds. spraw międzynarodowych, jednym z głównych celów serii spotkań w stolicy Ukrainy było nawiązanie współpracy z Akademickimi Biurami Karier. Wystosowano zaproszenia do wszystkich polonijnych organizacji medycznych działających na Ukrainie.

Dla środowiska lekarskiego przygotowano cykl prezentacji na temat obowiązujących w Unii Europejskiej przepisów dotyczących uznawania wykształcenia oraz uzyskania prawa wykonywania zawodu na przykładzie Polski.

Nasi wysłannicy przybliżali możliwości kontynuowania szkolenia podyplomowego na polskich uniwersytetach medycznych oraz rozwoju kompetencji zawodowych i kariery zawodowej. Uczestnikom zademonstrowano i przekazano materiały informacyjne w postaci, ulotek i plakatów w języku ukraińskim, które zostały odpowiednio wcześniej dostarczone na miejsce pocztą dyplomatyczną.

Prezentacje odbyły się w auli Polskiej Biblioteki Medycznej przy Narodowej Bibliotece Nauk Medycznych w Kijowie w dniach 24 i 25 stycznia 2018 r. i były tłumaczone na j. ukraiński. Dla tych z lekarzy, którzy nie będą mogli pojawić się na prezentacji 26 stycznia 2018 r. zaplanowano dzień otwarty w konwencji indywidualnych rozmów i odpowiedzi na pytania.

Dzięki dobrze zaplanowanej i przeprowadzonej kampanii informacyjnej w ukraińskich mediach społecznościowych w spotkaniach uczestniczyło ogółem 120 lekarzy z całej Ukrainy. Tematyka wzbudziła ogromne zainteresowanie, o czym świadczy przyjazd lekarzy z tak odległych miast jak Charków (400 km) czy Odessa (520 km).

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Żywe zainteresowanie pomysłem uruchomienia kursu przygotowawczego do egzaminu z j. polskiego pozwoliło na stworzenie dwóch grup: na poziomie podstawowym i zaawansowanym, liczących w sumie 30 osób. Wraz z z Instytutem Polskim w Kijowie prowadzone będą szczegółowe rozmowy w sprawie uruchomienia kursów.

Ponadto w programie misji zaplanowano spotkania z dziekanami trzech wiodących uniwersytetów medycznych w Kijowie, co w przyszłości pozwoli rozwijać współpracę na poziomie uczelnianych biur karier i komunikacji z ich studentami i absolwentami.

Tagi: ,

Forum dyskusyjne - napisz komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.

Archiwum

Wszystkie kategorie