29 maja 2018

MZ uruchomiło rejestrację uczestników na pierwszą debatę „Wspólnie dla Zdrowia”

W związku z rozpoczęciem narodowej debaty „Wspólnie dla Zdrowia” uruchomiona została rejestracja uczestników na pierwszą konferencję – podało we wtorek Ministerstwo Zdrowia. Konferencja odbędzie się 13 czerwca pod hasłem „Pacjent i system – zasady działania opieki medycznej”.

Debata „Wspólnie dla zdrowia” ma pokazać, jakie powinny być kierunki zmian w systemie, jakie cele i priorytety. Szef resortu Łukasz Szumowski podkreśla, że MZ nie zamierza ingerować w jej przebieg; czeka na rekomendacje.

W ramach debaty zaplanowano cykl konferencji, które mają się odbywać od czerwca br. do czerwca 2019 r. W 2018 r. planowane są cztery konferencje – w czerwcu, wrześniu, październiku i grudniu, zaś w 2019 r. trzy – w lutym, kwietniu i czerwcu. Mają się odbywać kolejno w Warszawie, Krynicy-Zdroju, Łodzi, Lublinie, Gdańsku, Białymstoku i ostatnia – znowu w stolicy.

Wśród planowanych tematów spotkań są m.in. „Pacjent i system: zasady działania opieki medycznej”, „Medycyna, finanse, gospodarka”, „Własność, odpowiedzialność, gospodarka”, „Kadry w ochronie zdrowia: wyzwania i rozwój”, „Profilaktyka i zdrowie publiczne: świadomość, odpowiedzialność i bezpieczeństwo pacjenta”.

Pierwsza konferencja odbędzie się 13 czerwca w Centralnym Szpitalu Klinicznym MSWiA w Warszawie o godz. 10. Liczba miejsc dla uczestników jest ograniczona. Rejestracja na stronie ministerstwa.(PAP)

Tagi:

Forum dyskusyjne - napisz komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.

Archiwum

Wszystkie kategorie