2 sierpnia 2018

Środowisko lekarskie wspólnie o przyszłości polskiego zdrowia

Przedstawiciele Okręgowej Izby Lekarskiej w Warszawie uczestniczyli wczoraj (1 sierpnia br.) w 7-godzinnym spotkaniu największych organizacji lekarskich w ochronie zdrowia (NIL, Konwent Prezesów OIL, OZZL, PR OZZL, PZ i PPOZ).

Zdecydowano o wspólnej drodze ku lepszej ochronie zdrowia i omówiono strategie działań na kolejne dwa lata. Zaczęliśmy tworzyć formułę, która jako jedyna ma realne szanse na sukces.

Na spotkaniu, przez godzinę, był obecny Minister Zdrowia, który odniósł się, po części poprzez deklaracje, po części poprzez pisemną interpretację, do różnic między porozumieniem, a ministerialną propozycją kształtu ustawy.
Minister odniósł się do wielu kwestii, w tym spraw lekarzy rezydentów (m.in. bonów patriotycznych, regulacji czasu pracy, odpoczynku po dyżurze) oraz problemów lekarzy dentystów. Szczegółowo omawiał politykę związaną z wynagrodzeniami lekarzy specjalistów (m.in. o wynagrodzeniach z uwzględnieniem sposobu finansowania dyżurów medycznych, o warunkach pracy i płacy w zależności od form zatrudnienia: czasu pracy równoważnego, umowy cywilnoprawnej).

Poniżej przedstawiamy stanowisko i sprawozdanie ze spotkania.

Tagi: , , ,

Forum dyskusyjne - napisz komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.

Archiwum

Wszystkie kategorie