17 września 2018

Jak Izba buduje zaufanie do zawodu lekarza?

W ramach akcji i pod hasłem „#Zaufani od 100 lat” odbył się IX Rodzinny Piknik Mazowieckiego Forum Samorządów Zawodów Zaufania Publicznego. Jego przesłaniem było zwrócenie uwagi na rolę tych zawodów w życiu publicznym i ich znaczenie dla społeczeństwa.

Dziekan Okręgowej Rady Adwokackiej w Warszawie adw. Mikołaj Pietrzak, gospodarz pikniku, przypomniał, że do grona uprawiających zawód zaufania publicznego należą: lekarze, pielęgniarki i położne, aptekarze, diagności laboratoryjni, weterynarze, psycholodzy, architekci, inżynierowie budownictwa, biegli rewidenci, doradcy podatkowi, adwokaci, kuratorzy sądowi, radcy prawni, notariusze, komornicy, rzecznicy patentowi, a także urbaniści. – Liczymy na państwa zaufanie – zwrócił się do zgromadzonych gości pikniku. – Na to zaufanie pracujemy każdego dnia.  Przedstawiciel Izby Adwokackiej w Warszawie uroczyście przekazał przewodnictwo Mazowieckiego Forum Samorządów Zawodów Zaufania Publicznego reprezentantce Okręgowej Izby Pielęgniarek i Położnych w Radomiu. Buławę z rąk adw. Mikołaja Pietrzaka przyjęła Małgorzata Sokulska, przewodnicząca radomskiej ORPiP.

FOTORELACJA

Okręgowa Izba Lekarska w Warszawie aktywnie włączyła się w organizację pikniku, przygotowując atrakcje związane z promocją zdrowia. Ulubieńcem najmłodszych i trochę starszych stał się groźny tyranozaur, a jego otwarta paszcza – znakomitym poligonem ćwiczenia szczotkowania zębów. Dzieci mogły narysować swojego dentystę, wziąć udział w grach planszowych. Cieszyły ich rozdawane balony i spotkania z Wróżką Zębuszką. Dla maluszków i karmiących mam został przygotowany oddzielny kącik, wyposażony w matę, poduchy i wygodne fotele. Działał punkt doradztwa laktacyjnego. Na miejscu dyżurowała Dorota Bębenek z Zespołu ds. Matek Lekarek. W programie spotkań z uczestnikami  pikniku uwzględniono m.in. zagadnienia związane ze zdrowym żywieniem. Dla ciekawych informacji na temat zasad bezpiecznego korzystania z usług medycznych, a także gotowych podjąć wyzwania dla zdrowia zostały przygotowane plansze edukacyjne. Dorośli mogli porozmawiać z lekarzami na temat problemów stomatologicznych. W izbowym namiocie byli członkowie Komisji ds. Lekarzy Dentystów: Justyna Herman, Bożena Hoffman, Piotr Kuchta, Grzegorz Kwitkiewicz i Dariusz Paluszek, wiceprezes ORL ds. lekarzy dentystów. Na pytania dotyczące szczepień ochronnych niestrudzenie odpowiadali lekarze z Zespołu ds. Szczepień: Łukasz Durajski, Michał Gontkiewicz i Anna Rahnama. Temat znaczenia szczepień dla zdrowia społeczeństwa był silnie zaakcentowany w ramach izbowej akcji „Kocham, więc szczepię”. Dzieci, a także ich opiekunowie otrzymywali serduszka z hasłem „Kochane zaszczepione”. Wiceprezes ORL w Warszawie Krzysztof Madej podkreślił, że szczepienia są dorobkiem cywilizacyjnym. – Apeluję do przedstawicieli innych zawodów zaufania publicznego, aby swoją światłą radą dołączyli do tej akcji – powiedział.

Dzięki ogromnemu zaangażowaniu dyrektor Biura OIL w Warszawie Anny Ścibisz w przygotowanie stoiska izby wyróżniało się ono zarówno wizualnie jak i merytorycznie.

Na pikniku obecni byli prezes ORL w Warszawie Łukasz Jankowski i wiceprezes Jarosław Biliński. Jak na rodzinną imprezę przystało, w gronie uczestników nie brakowało zarówno dzieci, jak i dorosłych, a także osób starszych. Reprezentanci Fundacji Okręgowej Izby Lekarskiej w Warszawie „Pro Seniore” informowali o działalności organizacji i formach pomocy osobom starszym. Ciekawe propozycje przygotowały dla uczestników również samorządy innych zawodów zaufania publicznego. W bogatym programie każdy mógł znaleźć coś dla siebie.

Z wieczornym koncertem pieśni patriotycznych wystąpił chór OIL w Warszawie „Medicantus”.

ach

Tagi: ,

Forum dyskusyjne - napisz komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.

Archiwum

Wszystkie kategorie