25 stycznia 2019

Rezydenci upominają się o lekarzy dentystów

„- Zgodnie z umową z MZ, podwyżki, w tym bony patriotyczne, miały dotyczyć wszystkich rezydentów, w tym lekarzy dentystów. Oczywiste było dla nas, że lekarz, to także lekarz dentysta. Okazało się, że resort ma na ten temat inny pogląd – informuje Marcin Sobotka, przewodniczący PR OZZL”.

„Porozumienie Rezydentów OZZL uważa, że Ministerstwo Zdrowia nie dotrzymuje obietnic. Marcin Sobotka, przewodniczący PR OZZL zaznacza w rozmowie z portalem Pulshr.pl, że wprawdzie resort zdrowia wywiązał się formalnie z umowy dotyczącej wzrostu wynagrodzeń dla lekarzy rezydentów i specjalistów, jednak przy realizacji wypłat obiecanych środków pojawiły się już problemy dotyczące terminowości, które wygenerowało MZ. Sobotka podkreślił też, że zgodnie z umową z MZ podwyżki, w tym bony patriotyczne, miały dotyczyć wszystkich rezydentów, w tym lekarzy dentystów”.

„Tymczasem wiceminister zdrowia Sławomir Gadomski – jak podaje PAP – poinformował senatorów, że łącznie ze środkami ujętymi w budżecie Narodowego Funduszu Zdrowia nakłady na ochronę zdrowia ogółem w 2019 r. wyniosą 97,6 mld zł. Podkreślił, że jest to o 7,6 mld zł więcej niż w 2018 r. Wskazał ponadto, że kwota ta jest o ponad 1,2 mld zł wyższa „niż wartość referencyjna określona w tzw. ustawie 6 procent”. Ustawa ta przewidywała, że w 2019 r. nakłady na zdrowie wyniosą 4,86 proc. PKB, tymczasem na wyniosą one 4,92 proc. PKB”.

Cały materiał portalu infodent24.

 

Forum dyskusyjne - napisz komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.

Archiwum

Wszystkie kategorie