25 stycznia 2019

Poparcie środowiska lekarskiego dla propozycji zmiany ustawy o zawodach lekarza i lekarza dentysty

Czy środowisko lekarskie potrafi się jednoczyć? Czy „młodzi” lekarze potrafią tylko protestować, a izby „tylko piszą apele”?

195 stron propozycji zmiany ustawy o zawodach lekarza i lekarza dentysty oraz innych wypracowanej przez zespół przy Ministrze Zdrowia to nie protest, to nie apel – to konkretna praca koncepcyjna, analityczna i prawna. To współpraca lekarzy w różnym wieku, z różnymi tytułami oraz różnymi specjalnościami, to okazja do słuchania siebie nawzajem, by wypracować przepisy, które politycy będą mogli wprowadzić w życie.

Naczelna Rada Lekarska, Konwent Prezesów Okręgowych Rad Lekarskich, w tym Okręgowa Rada Lekarska w Warszawie, wyrażają poparcie wobec propozycji zmiany ustawy o zawodach lekarza i lekarza dentysty oraz niektórych innych ustaw wypracowanych przez zespół powołany przy Ministrze Zdrowia ds. opracowania propozycji nowelizacji ustawy o zawodach lekarza i lekarza dentysty. Ogólnopolski Związek Zawodowy Lekarzy również zabierze głos w naszej wspólnej sprawie.

Jakość naszej lekarskiej pracy, a więc opieki nad pacjentami, w dużej mierze zależy od jakości rozporządzeń i ustaw, dlatego działania i wysiłki mają sens i mogą zmienić rzeczywistość polskich lekarzy i polskich pacjentów.

Forum dyskusyjne - napisz komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.

Archiwum

Wszystkie kategorie