15 kwietnia 2019

Kampania społeczna „Wspólne Święta” (Wielkanoc 2019)

„Szpital to nie dom opieki, a starsi ludzie to nie przedmioty. W Święta w szpitalach zostaje nawet 20% starszych osób więcej niż w normalnym okresie. Jak mówią lekarze każdy z nich spotyka na oddziale pacjentów którzy nie powinni się tam znaleźć”.

„Wspólne Święta” – to hasło kampanii społecznej Okręgowej Izby Lekarskiej w Warszawie uwrażliwiającej na problem pozostawiania osób starszych w szpitalach na okres świąt.

Kampania, która ma zwracać uwagę na ten problem, została zainicjowana 19 grudnia 2018 roku przez Komisję Młodych Lekarzy Okręgowej Izby Lekarskiej w Warszawie. „Od kilku tygodni o kampanii i jej przesłaniu przypominają przygotowane przez młodych lekarzy plakaty, które zawisły w stołecznych i podwarszawskich szpitalach i przychodniach.”

W niedzielę, 14 kwietnia o godzinie 16.00, w Centrum Onkologii im. Marii Skłodowskiej-Curie spotkali się lekarze z Komisji Młodych Lekarzy OIL w Warszawie, osoby z Medycznej Racji Stanu i wolontariusze z Sant’egidio z pacjentami i ich rodzinami. Odwiedzając pacjentów szpitala chcieliśmy zachęcić w ten sposób inne młode osoby do zaopiekowania się bliskimi, czy sąsiadami.

Czy zmiany systemowe i zwykła ludzka dobroć mogą pomóc pacjentom przewlekle chorym i ich opiekunom?

Dokumenty do pobrania

Tagi: , , , ,

Forum dyskusyjne - napisz komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.

Archiwum

Wszystkie kategorie