11 maja 2019

STOP hejtowi w internecie

Kiedy widzisz, że są przekraczane granice prawa, REAGUJ.

Stykamy się z tym co dzień, wiemy, jak silnie na odbiorców oddziałują media, dlatego stworzyliśmy zespół szybkiego reagowania na hejt w internecie. Będziemy pilnować, aby hejt na lekarzy w internecie nie pojawiał się, a jeśli już się pojawi będziemy reagować – temu służy powołany Zespół szybkiego reagowania oparty na pracy Zespołu ds. naruszeń w ochronie zdrowia, a także rzecznika praw lekarza z dedykowanym prawnikiem.

W drugim oraz trzecim tygodniu czerwca zareagowaliśmy na ponad 100 zgłoszeń komentarzy/postów z obraźliwymi lub łamiącymi prawo treściami, przysłanych przez 90 lekarzy na adres hejt@oilwaw.org.pl. Skierowaliśmy 9 z nich do prokuratury, na 11 z nich zwróciliśmy Facebookowi uwagę oficjalnym pismem. Wystosowaliśmy pismo do Rady Etyki Mediów zgłaszając zmanipulowane materiały prasowe.

Mamy nadzieję, że jest możliwe wyznaczenie na nowo granic pomimo faktu, iż były one wielokrotnie przekraczane.

Koordynatorem tego projektu jest p. Patrycja Magusiak. Zespół jest w trakcie budowy. Wszelkie przypadki hejtu na lekarzy w internecie prosimy zgłaszać na hejt@oilwaw.org.pl, będziemy aktywnie działać.

Zawalczmy o siebie, swoje dobre imię i rzetelność informacji.

OSTATNIA AKTUALIZACJA 07.2019 R.; KJ

Tagi:

Forum dyskusyjne - napisz komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.

Archiwum

Wszystkie kategorie