4 czerwca 2019

Film z manifestacji środowiska lekarskiego i pacjentów o większe finansowanie ochrony zdrowia

Dziękujemy za kolejny wspólny krok ku lepszej ochronie zdrowia. 10 000 uczestników połączyła idea, że w Polsce, pacjenci będą mogli szybciej i skuteczniej zdrowieć, a lekarze będą mogli leczyć według zachodnich standardów.

Pierwszy raz w historii, tak wielu Prezesów Izb Lekarskich ramię w ramię z OZZL, z Dyrektorami Szpitali, z innymi zawodami medycznymi oraz pacjentami mówią wspólnym głosem, że czas realnie skrócić kolejki i skończyć z oszczędzaniem na zdrowiu Polaków. Czas zbudować system który naprawdę pomaga zdrowieć.

Co się zmieniło od czasu podpisania Porozumienia z Ministerstwem Zdrowia?

Prezes Okręgowej Rady Lekarskiej w Warszawie, Łukasz Jankowski:

„Mamy takie przekonanie, że zmieniło się to, że uwierzyliśmy że ochrona zdrowia może wyglądać tak ja na zachodzie. Natomiast wprowadzane przez rządzących zmiany są stanowczo za wolne. Kolejne oddziały są zamykane, kolejki rosną. Z naszej perspektywy leczenie nie jest na zachodnim poziomie” (Polsat News).

Wiceprezes Okręgowej Rady Lekarskiej w Warszawie, Jarosław Biliński:

„Zdrowie jest wymieniane jako pierwsze we wszystkich życzeniach, jakie sobie składamy. Dlaczego po 30 latach wolnej Polski w priorytetach państwa jest na samym końcu? Dlaczego to nadal 30 lat PRL-u w ochronie zdrowia?

Niektórzy nazywają nas frajerami i może faktycznie jesteśmy naiwni.

Uderzmy się w pierś, może jesteśmy frajerami, bo jakim cudem, przez 30 lat, nie udało nam się wywalczyć porządnej ochrony zdrowia w Polsce? Może to my jesteśmy temu winni, lekarze, wszyscy Polacy? Idźmy na każde spotkanie z politykami, na każdy wiec i zadajmy pytanie o ochronę zdrowia. Tylko tak możemy zmienić rzeczywistość” (Rynek Zdrowia).

Tagi: , , , ,

Forum dyskusyjne - napisz komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.

Archiwum

Wszystkie kategorie