24 czerwca 2019

Mazowieckie Spotkania Stomatologiczne powalczyły ze stereotypami

„Jeśli konferencja naukowa – to musi być nudna, jeśli posiedzenie samorządu – to jego przebieg nie jest w stanie nikogo innego zainteresować poza tak zwanym aktywem, jeśli spotkanie towarzyskie – to z pewnością nie w gronie reprezentantów tego samego zawodu. Takie są stereotypy, V Mazowieckie Spotkania Stomatologiczne zadały im trzy mocne ciosy.

FOTOGALERIA

Nie jesteśmy celebrytami, a Mazowieckie Spotkania Stomatologiczne nie pretendują do nagród w kategorii jam session. Przebieg V MSS, które właśnie się zakończyły, utwierdza mnie jednak w przekonaniu, że „Moda na Mazowieckie” chwyci i nie jest to tylko wishful thinking organizatorów związanych z tym wydarzeniem.

Z pewnością puryści językowi oprotestują takie sformułowanie, ale zależało nam bardzo, aby każdy uczestnik MSS zapamiętał trzy dni pobytu w Serocku jako fajne zdarzenie. Po pierwsze jako okazję do zweryfikowania wiedzy praktycznej niezależnie od lat spędzonych w zawodzie od zainteresowań szczegółowych, specjalności.

Bardzo nam zależy na tym, aby każdy lekarz dentysta, członek OIL w Warszawie doszedł do przekonania, że musimy sięgać po wspólne cele i realizować je w grupie, gdyż tylko wespół można coś zdziałać, samotnym wilkom w zasadzie pozostaje tylko narzekanie. Cieszymy się, że w Spotkaniach, przynajmniej w ich fragmencie, uczestniczyli lekarze z prezesem ORL w Warszawie Łukaszem Jankowskim. Łączy nas jedność interesów, o które nie byłoby łatwo walczyć dentystom bez wsparcia wszystkich członków Izby – mówi Dariusz Paluszek dla infodentu24, wiceprezes ORL w Warszawie”.

Więcej.

 

Tagi: , , ,

Forum dyskusyjne - napisz komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.

Archiwum

Wszystkie kategorie