10 października 2019

Komitety wyborcze a wdrożenie postulatów zawartych w manifeście NKZ

18 września br. Okręgowa Izba Lekarska w Warszawie zwróciła się do pięciu partii politycznych z pytaniami dot. postulatów zawartych w manifeście kampanii społecznej „Narodowy Kryzys Zdrowia”. Dzisiaj prezentujemy odpowiedzi (pełna wersja w załącznikach) na pytania :

  1. Czy jeżeli będą Państwo tworzyć rząd w przyszłym parlamencie to zobowiązują się Państwo wdrożyć 6 naszych postulatów?
  2. Czy jeżeli nie będą Państwo tworzyć rządu to zobowiązują się Państwo do akceptacji ponadpartyjnej realizacji 6 postulatów przez nowo utworzony rząd?

Więcej informacji dotyczących kampanii dostępnych jest na stronie internetowej www.polskatochorykraj.pl.

„W imieniu Komitetu Wyborczego Polskiego Stronnictwa Ludowego deklaruję pełne poparcie dla Państwa postulatów…

W programie wyborczym naszego komitetu znajdą Państwo m.in. zapisy dotyczące podniesienia wydatków na ochronę zdrowia”.

Władysław Kosiniak-Kamysz, prezes Polskiego Stronnictwa Ludowego

„Ministerstwo Zdrowia docenia zaangażowanie Izby w działania na rzecz poprawy sytuacji polskich pacjentów. Widząc konieczność wypracowania konkretnych rozwiązań w imieniu Ministra Zdrowia, pragnę serdecznie zaprosić na spotkanie, podczas którego wspólnie omówimy podnoszone (red. w manifeście) przez Izbę kwestie”.

Janusz Cieszyński, Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Zdrowia

Do spotkania z OIL w Warszawie i partnerami kampanii społecznej NKZ doszło 26 września br.

„Szanowni Państwo, bardzo dziękuję za list i za wspaniałą inicjatywę „Polska to chory kraj”. Wiele naszych kandydatek i kandydatów, w tym niżej podpisany, poparło już indywidualnie Państwa Manifest.

(…) Deklarujemy, że Lewica w przyszłej kadencji Sejmu będzie dążyć do realizacji postulatów, które z naszego punktu widzenia są kluczowe dla przyszłości Polek i Polaków. Mamy nadzieję, że wywołana przez Państwa dyskusja zaowocuje odważnymi i systemowymi zmianami”.

Dariusz Standerski, dyrektor programowy Lewicy

„W odpowiedzi na Państwa pismo z dnia 18.09.2019 dotyczące naszego stosunku do Państwa Manifestu wystosowanego do posłów i senatorów VIII kadencji oraz kandydatów do Sejmu i Senatu IX kadencji uprzejmie informuję, że Konfederacja Wolność i Niepodległość stoi na stanowisku, że zdrowie Narodu jest podstawowym priorytetem państwa. Dlatego też odpowiedź na obydwa Państwa pytania brzmi TAK”.

Radosław Maria Czosnowski

Delegat na Krajowy Zjazd Lekarzy i Członek Okręgowej Rady Lekarskiej Okręgowej Izby Lekarskiej w Krakowie VIII kadencji

Członek partii Konfederacja Wolność i Niepodległość

 

Tagi: , , ,

Forum dyskusyjne - napisz komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.

Archiwum

Wszystkie kategorie