15 listopada 2019

Lekarski Dzień Seniora

Młodzi duchem, z bagażem cennych życiowych doświadczeń, wykonujący zawód w trudnych czasach. Lekarze seniorzy wzięli udział w spotkaniu z okazji przypadającego 14 listopada Dnia Seniora.

W wydarzeniu zorganizowanym przez Okręgową Izbę Lekarską w Warszawie w Klubie Lekarza uczestniczyło 60 osób. Było sentymentalnie i wzruszająco m.in. za sprawą klimatycznego koncertu.

Dzień Seniora to okazja do życzeń i podziękowań dla najstarszego pokolenia lekarzy. Podziękowań za trudy i zaangażowanie w leczenie pacjentów oraz inspirację dla kolejnych generacji. Seniorzy wspominali początki swojej drogi zawodowej, kształtujący ich okres okupacji oraz satysfakcję, jaką dawała pomoc innym. Nastrój dopełnił koncert Wojciecha Dąbrowskiego. Wybrzmiały przede wszystkim utwory z 20-lecia międzywojennego, głównie piosenki z motywem jesieni. Seniorzy otrzymali śpiewniki, aczkolwiek większość znała słowa na pamięć. Po koncercie podano tort ze specjalną dekoracją. Był poczęstunek i niespodzianki. Zrobiło się ponadto nieco świątecznie, gdyż w ramach przygotowań do tegorocznej kampanii społecznej „Wspólne Święta” pytaliśmy lekarzy seniorów m.in. o ich Boże Narodzenie, ważne dla nich symbole, akcenty i panującą w ich domach atmosferę. Wypowiedzi te zestawimy z wypowiedziami młodych lekarzy, tworząc film, wpisujący się w kolejną edycję kampanii społecznej #WspólneŚwięta.

Tagi: , ,

Forum dyskusyjne - napisz komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.

Archiwum

Wszystkie kategorie