11 grudnia 2019

Szpital to nie przechowalnia dla osób starszych. Apel lekarzy przed Świętami

„Wspólne Święta – nie dla każdego. Co roku w Święta lekarze zmagają z problemem „przechowywania” ludzi starszych w szpitalu. Pozostawieni są tam przez swoje rodziny. To kolejna kampania Okręgowej Izby Lekarskiej w Warszawie. W tym roku przebiega pod hasłem: „Buduj więzi – święta spędź z bliskimi”. Dlaczego taka akcja jest potrzebna.

Spotkałeś się kiedykolwiek z sytuacją, gdy osobę starszą bez wskazań medycznych rodzina porzuca w szpitalu na czas Świąt? Niemal każdy lekarz był świadkiem takich smutnych historii. Dlatego lekarze z Okręgowej Izby Lekarskiej w Warszawie postanowili nagrać ważny przekaz przed zbliżającymi się Świętami Bożego Narodzenia. Podzielili się swoimi przemyśleniami, emocjami i zdaniem na temat świąt i osób starszych.

Na pytanie – z czym kojarzą się tobie Święta Bożego Narodzenia? – najczęściej padało słowo „rodzina”. Co czujesz, myśląc o pozostawieniu seniorów bez wskazań medycznych w szpitalach na Święta? Większość z nas odpowiada podobnie – to wyjątkowy czas spędzany w gronie rodzinnym. Dlaczego zatem dochodzi do sytuacji, że seniorzy są zostawiani sami w szpitalu?”

Źródło.

Forum dyskusyjne - napisz komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.

Archiwum

Wszystkie kategorie