13 grudnia 2019

Samotność boli

Boli Cię samotność osób starszych, które na czas Świąt są porzucane przez swoje rodziny w szpitalach bez wskazań medycznych? Wyobraź sobie, jak bardzo bolesna musi ona być dla tych seniorów. Niezależnie od przyczyn, jakimi kierują się opiekunowie osób starszych, szpital nie jest miejscem, w którym seniorzy powinni spędzać Święta. Każdy przecież chce czuć się potrzebny i kochany.

Hasło naszej kampanii społecznej #WspólneŚwięta brzmi: „Buduj więzi – Święta spędź z bliskimi”. Łańcuch znajdujący się na plakacie jest symbolem tych więzi. Nagłaśniając problem, staramy się dołączać kolejne ogniwa do tego symbolicznego łańcucha. Zgadzasz się z ideą naszej akcji? Podziel się nią. Bo troska, życzliwość i serdeczność to najlepsze prezenty, jakie możemy dać innym na Święta.

W ramach naszej kampanii przygotowaliśmy dwa filmy. Rozmówcy w różnym wieku podzielili się z nami swoimi emocjami i przemyśleniami. Pierwszy film już opublikowaliśmy, drugi będzie miał swoją premierą podczas śniadania prasowego 17 grudnia. Wraz z przedstawicielami wspierającego nas w tej edycji miasta st. Warszawy odwiedziliśmy seniorów przebywających w Dziennym Domu Opieki Medycznej.

We #WspólneŚwięta włączają się także inne Izby Lekarskie. W szpitalach i przychodniach na terenie województwa mazowieckiego pojawiły się plakaty z nazwą i hasłem kampanii. W wersji elektronicznej od 16 grudnia wyświetlane będą na ekranach w środkach warszawskiej komunikacji miejskiej.

Tagi: , , ,

Forum dyskusyjne - napisz komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.

Archiwum

Wszystkie kategorie