8 marca 2020

Odwiedzamy biura poselskie i senackie – idea akcji

Szanowni Państwo!

W związku z kolejnym etapem kampanii Narodowy Kryzys Zdrowia przekazujemy Państwu pakiet pomocnych materiałów. Część przeznaczona jest do wydrukowania i osobistego przekazania parlamentarzystom podczas wizyt w ich biurach. Pozostałe dokumenty są przeznaczone tylko dla Państwa, szczególnie z myślą o osobach, z którymi nie mieliśmy okazji bezpośrednio porozmawiać o idei i technicznych kwestiach akcji. Warto uważnie przeczytać wszystkie pliki.

 

  1. Idea spotkań z parlamentarzystami.
  2. Manifest wraz z postulatami.
  3. Plakat PTChK, ale wspólnie możemy go uleczyć.
  4. Gotowy projekt ustawy o kolejkach (4. punkt manifestu Narodowy Kryzys Zdrowia).
  5. Gotowy projekt ustawy o nakładach na ochronę zdrowia (1. punkt manifestu Narodowy Kryzys Zdrowia).
  6. Gotowy projekt ustawy o ministerstwach (2. punkt manifestu Narodowy Kryzys Zdrowia).
  7. Instrukcja zgłaszania nieprawidłowości w ochronie zdrowia***.

Kontynuacja naszej kampanii społecznej będzie polegała na bezpośrednim uświadomieniu każdego z posłów i senatorów o tragicznej sytuacji polskiej ochrony zdrowia, przedstawianiu konkretnych przykładów oraz na przypominaniu o zobowiązaniu wobec reprezentowanej społeczności, dla której zdrowie to podstawowa wartość. We wrześniu dzięki akcji Narodowy Kryzys Zdrowia pod hasłem „Polska to chory kraj, ale wspólnie możemy go uleczyć” zdrowie stało się jednym z wiodących tematów jesiennej kampanii wyborczej. Po wyborach postulaty nie przestały być aktualne. Wciąż nie są podejmowane kroki w kierunku systemowych zmian.

***Niezależnie od wizyty u posła lub senatora, proszę zgłaszać nieprawidłowości w ochronie zdrowia, które Państwa dotykają, bądź których są Państwo świadkami. Wystarczy wysłać prywatną wiadomość do @niezmojejkaretki (zdjęcia, dane, opis z jednoznacznym wskazaniem miejsca; zgłoszenia mogą być anonimowe). Informacje posłużą do stworzenia mapy nieprawidłowości w systemie opieki zdrowotnej.

Jeżeli chcą się Państwo włączyć w akcję związaną z Narodowym Kryzysem Zdrowia i odwiedzić posłów lub senatorów, to prosimy o kontakt mailowy na: i.stawicka@oilwaw.org.pl lub telefoniczny: 660670439 w celu ustalenia szczegółów i skoordynowania wizyt u parlamentarzystów.

 

Organizatorzy i Współorganizatorzy akcji

 

Dokumenty do pobrania

Forum dyskusyjne - napisz komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.

Archiwum

Wszystkie kategorie