2 marca 2020

Prezes ORL w Warszawie na Liście Stu

23. miejsce na Liście Stu 2019 najbardziej wpływowych osób w polskim systemie ochrony zdrowia przyznane prezesowi Łukaszowi Jankowskiemu, to podsumowanie pracy całego zespołu OIL w Warszawie. Mamy nadzieję, że ten wpływ znajduje odbicie w codziennym funkcjonowaniu lekarzy.

Trochę więcej na temat nagrodzonego (prezesa) i nagrodzonej (OIL):

„… W codziennej pracy koncentruje się na działaniach, których celem jest poprawa warunków leczenia chorych w Polsce.

Prowadzona przez niego Izba Lekarska wielokrotnie interweniowała w sprawach dot. łamania prawa wobec lekarzy oraz w sytuacjach szkodliwych społecznie, przeciwstawiając się zdecydowanie m.in. aktywności środowisk antyszczepionkowych.

Współorganizator manifestacji środowisk medycznych i pacjentów w czerwcu 2019 r.

Był także jednym z liderów zainicjowanej przez Okręgową Izbę Lekarska w Warszawie, największej w historii samorządności, lekarskiej kampanii społecznej pt. ,,Polska to chory kraj”, której celem było zwiększenie świadomości dot. problemów ochrony zdrowia, a także wywarcie wpływu na klasę polityczną i zmuszenie jej do przeprowadzenia reformy systemu. Kampania cieszyła się ogromnym zainteresowaniem i dotarła do 38 mln osób, podczas gdy całkowity jej zasięg przekroczył 500 mln odsłon w mediach.

Uczestnik i panelista licznych konferencji i spotkań eksperckich o tematyce systemu ochrony zdrowia. W obszarze jego zainteresowań znajdują się m.in. zagadnienia z zakresu e-zdrowia”.

Tagi: ,

Forum dyskusyjne - napisz komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.

Archiwum

Wszystkie kategorie