28 marca 2020

Publiczna zbiórka środków ochrony osobistej

W związku z ogromnym zainteresowaniem akcją zainicjowaną przez naszego kolegę dr. Łukasza Palucha, mającą na celu zbieranie masek i sprzętu medycznego do zwalczania epidemii, postanowiliśmy jako Okręgowa Izba Lekarska w Warszawie wspólnie zorganizować zbiórkę, którą prowadzimy od 12 marca. Aby zgłosić zapotrzebowanie, należy wypełnić formularz na dole strony.

Drodzy Pacjenci. Jesteśmy lekarzami – pragniemy pomagać chorym. W tych trudnych chwilach chcemy być z Wami i chronić Was. W przypadku pandemii wirusowej potrzebujemy jednak, oprócz naszych chęci i zaangażowania, również sprzętu medycznego. Jesteśmy świadomi, że prawdopodobieństwo, iż zostaniemy zakażeni jest ogromne. Jeżeli nie uda się tego uniknąć, niech to się stanie chociaż jak najpóźniej. Nie chodzi nam o nasze zdrowie – dla nas samych, ale o to, byśmy mogli dalej leczyć innych. Zakażony lekarz to potencjalny wektor przenoszenia zakażenia, a poddanie go kwarantannie oznacza wykluczenie z walki o pacjentów. Spowoduje to brak możliwości pomagania innym. Przy obecnej ilości kadry medycznej nasze siły mogą nie starczyć na długo.

Dlatego zwracamy się do Was o pomoc.
Jeżeli dysponujesz:

  • maską pełnotwarzową
  • kombinezonem ochronnym
  • maską jednorazową
  • innym sprzętem potrzebnym podczas zwalczania epidemii

to proszę, przekaż to pod adres:

Okręgowa Izba Lekarska w Warszawie
ul. Puławska 18 (wejście od ulicy Rejtana)
02-512 Warszawa

Izba nie odpowiada za stan, w jakim powierzony sprzęt (do wykorzystywania wielorazowego) będzie po zwalczeniu epidemii, dlatego niestety nie możemy zagwarantować, że sprzęt ten do Was wróci.

 

Tagi: , , ,

Forum dyskusyjne - napisz komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.

Archiwum

Wszystkie kategorie