18 marca 2020

Schemat postępowania już w resorcie zdrowia. Oczekiwanie na decyzję

Sytuacja w polskiej stomatologii chyba nigdy jeszcze nie była tak niejasna jak dziś. Planowe zabiegi można przełożyć, ale stomatologia to przecież także pacjenci bólowi, z urazami, ropniami. Kilkaset osób ze stwierdzonym zakażeniem koronawirusem, tysiące osób w kwarantannie, a dziesiątki tysięcy pod nadzorem epidemiologicznym. Każda z tych osób może potrzebować pilnej pomocy stomatologicznej. A co z pacjentami teoretycznie zdrowymi? Jak zabezpieczyć ich i siebie podczas procedur stomatologicznych?

– Pojawiają się apele poszczególnych towarzystw czy stowarzyszeń. Działamy też w samorządzie lekarskim. Pracujemy zdalnie i zachęcam do częstych odwiedzin na stronach Naczelnej Izby Lekarskiej, gdzie publikowane są najbardziej aktualne informacje – mówi w rozmowie z Dentonetem dr Dariusz Paluszek, członek Prezydium Naczelnej Izby Lekarskiej i przewodniczący Komisji Stomatologicznej Warszawskiej Okręgowej Rady Lekarskiej.

Wszelkie publikowane dotychczas wytyczne czy zalecenia – podkreśla dr Dariusz Paluszek – należy jednak traktować w kategorii porad, a nie oficjalnych zaleceń. Takie ma prawo wydać tylko i wyłącznie Ministerstwo Zdrowia.

[Publikacja z dn.: 18.03.2020, Dentonet]

Więcej.

Forum dyskusyjne - napisz komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.

Archiwum

Wszystkie kategorie