5 kwietnia 2020

Pomoc prawna dla lekarzy podczas epidemii COVID-19. Nowa infolinia już działa

Samorządy zawodów zaufania publicznego wspierają medyków. Dzięki współpracy Okręgowej Izby Lekarskiej w Warszawie i Okręgowej Rady Adwokackiej w Warszawie została uruchomiona infolinia prawna dla przedstawicieli zawodów medycznych.

Codziennej walce pracowników ochrony zdrowia z epidemią koronawirusa towarzyszą liczne wątpliwości natury prawnej. Lekarze, a także przedstawiciele innych zawodów medycznych, szukają odpowiedzi na pytania związane z odpowiedzialnością zawodową i przysługującymi im uprawnieniami.

Pod numerem telefonu 22-290-20-50 adwokaci i aplikanci adwokaccy z ORA w Warszawie udzielają przedstawicielom zawodów medycznych (lekarzom, pielęgniarkom, ratownikom medycznym, diagnostom laboratoryjnym i innym) bezpłatnych porad* w zakresie problemów prawnych związanych z epidemią COVID-19. Porady udzielane są od poniedziałku do piątku, w godzinach 9.00–18.00.

Członkowie Okręgowej Izby Lekarskiej w Warszawie mogą także zwracać się o pomoc prawną w ramach programu „Prawnik dla lekarza”. Z związku z sytuacją epidemiczną kontakt z kancelarią jest tylko zdalny, pod numerem telefonu 728-988-518 lub e-mailem: prawnikdlalekarza@oilwaw.org.pl.

W przypadku naruszeń praw lekarzy, członków OIL w Warszawie, interweniuje rzecznik praw lekarza. Kontakt do rzecznika – e-mail: rzecznikprawlekarza@oilwaw.org.pl, tel.: 512-331-230, 691-224-246.

*ORA zastrzega, że udzielona porada nie jest równoznaczna z dalszą reprezentacją osoby, która tę poradę otrzymała. Zasady ewentualnej dalszej reprezentacji należy ustalać indywidualnie z osobą udzielającą porady.

Tagi: , , , ,

Forum dyskusyjne - napisz komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.

Archiwum

Wszystkie kategorie