10 stycznia 2021

Koronawirus: Lekarzu, musisz szybko zrobić test? Zgłoś się po wymazówkę do naszej Izby

OIL w Warszawie kupiła wymazówki dla lekarzy (członków OIL w Warszawie), by przyspieszyć wykonywanie testów na SARS-COV-2. Taka priorytetyzacja to środek do celu, jakim jest ograniczanie ryzyka zakażeń wśród personelu medycznego oraz przeciwdziałanie rozprzestrzenianiu się wirusa. Wymazówkę można odebrać w siedzibie Izby przy ul. Puławskiej 18 lub w Delegaturze Radomskiej przy ul. Rwańskiej 16. Testy na SARS CoV-2 od 20 marca 2020 r. są w pełni finansowane dla lekarzy i lekarzy stażystów przez Warsaw Genomics pro publico bono.

Testy to podstawa, dlatego nasza izba postanowiła skupić się na zorganizowaniu kolejnej formy wsparcia dla lekarzy, polegającej właśnie na usprawnieniu testów. Wymazówki docierają do nas partiami, systematycznie, dlatego prosimy o korzystanie ze wsparcia w sposób odpowiedzialny, tak by starczyło dla tych lekarzy, którzy aktualnie muszą szybko rozwiać swoje wątpliwości dotyczące zakażenia, i tak żeby nie traktować wymazówek w kategoriach „na zapas”. Nie narzucamy sobie limitu w zamówieniach wymazówek, jednak z uwagi na ograniczenia w jednorazowo docierających ilościach, by założenia naszej akcji nie straciły sensu i była ona efektywna, prosimy o korzystanie z naszej pomocy w przypadku zaistnienia potrzeby przeprowadzenia testu. Epidemia jest trudnym czasem, co lekarze odczuwają w sposób szczególnie dotkliwy, dlatego liczymy na Państwa odpowiedzialną postawę i wzajemne zrozumienie.

Zanim zgłoszą się Państwo do Izby po wymazówkę:

  • lekarzy spoza szpitali prosimy o wysłanie maila na adres: info@warsawgenomics.pl (podając imię, nazwisko, nr PWZ, nazwę placówki celem weryfikacji) oraz postępowanie zgodnie z mailem zwrotnym, w którym dostaną Państwo dalsze instrukcje, w tym bezpłatny kod i link do rejestracji,
  • lekarzy ze szpitali pracujących dla NFZ prosimy w pierwszej kolejności o rejestrację przez https://rejestrcovid.mz.gov.pl/ lub https://ewp.mz.gov.pl.

Uwaga, ze względu na konieczność zachowania najwyższych środków ostrożności, prosimy o wyznaczenie osoby zdrowej (bez podejrzeń COVID-19) do odbioru od nas numerowanej probówki i przekazania jej laboratorium. Dla maksymalnego uproszczenia formalności w OIL przy odbiorze probówki należy podać imię i nazwisko lekarza, numer jego PWZ (wpisanie na specjalnie zabezpieczoną listę). Wydawanie probówek zorganizowaliśmy tak, by odbiór był możliwy w Izbie codziennie, całodobowo (wejście od ul. Rejtana, proszę dzwonić domofonem). W Delegaturze Radomskiej wymazówki można odbierać od poniedziałku do piątku w godzinach 10-15.00.

Wynik powinien być gotowy w ciągu 24 h od momentu dostarczenia próbki do laboratorium. Gotowy wynik otrzymają Państwo drogą elektroniczną na adres e-mail podany w formularzu zlecenia testu.

Nasza izba w reakcji na epidemię podjęła i wciąż podejmuje szereg dodatkowych działań na rzecz środowiska lekarskiego. Szczegóły.

Zachęcamy do korzystania z naszego wsparcia oraz zgłaszania nam problemów, w których rozwiązaniu będziemy próbować pomóc.

W przypadku jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt telefoniczny (22 542 83 48) – w godz. 10.00-15.00, bądź mailowy (biuro@oilwaw.org.pl). Kontakt do Delegatury Radomskiej: 48 331 36 62 (radom@oilwaw.org.pl).

Tagi: , , ,

Forum dyskusyjne - napisz komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.

Archiwum

Wszystkie kategorie