16 maja 2020

Zakończyliśmy wydawanie pakietów ŚOI

Około dwóch tysięcy kilometrów w niecałe dwa tygodnie pokonali pracownicy izby rozwożący środki ochrony osobistej do 14 miast Mazowsza. Akcja wydawania lekarzom pakietów w naszej siedzibie w Warszawie zakończyła się w sobotę.

FOTOGALERIA

Od 5 maja odwiedziliśmy: Radom, Zwoleń, Grójec, Grodzisk Mazowiecki, Mińsk Mazowiecki, Siedlce, Sokołów Podlaski, Wyszków, Ostrołękę, Mławę, Ciechanów, Płońsk, Nowy Dwór Mazowiecki oraz Garwolin. W tych miastach rozdystrybuowaliśmy w sumie 2368 pakietów. Jednocześnie pakiety przekazywane były w siedzibie Okręgowej Izby Lekarskiej w Warszawie (sześć dni w tygodniu, od rana do wieczora). Ostatnim dniem na odbiór była sobota, 16 maja. W samej stolicy  wydaliśmy 8240 pakietów. Najwięcej lekarzy zgłosiło się do nas 7 maja – wówczas odebrano 1157 zestawów.

Łącznie bezpośrednio lekarzom przekazaliśmy więc dotąd 10608 zróżnicowanych pakietów zawierających maseczki KN95 (FFP2) oraz, w zależności od preferencji, gogle, przyłbice albo maseczki chirurgiczne. 18 maja startujemy z wysyłką pakietów dla osób, które wybrały w formularzu opcję dostawy za pośrednictwem kuriera dostawy będą realizowane sukcesywnie. Takich przesyłek mamy 2249.

W sumie przyjęliśmy 13486 zgłoszeń. To oznacza, że nasi pracownicy w ciągu ostatnich dwóch tygodni spakowali w sumie ponad 13 tysięcy pakietów środków ochrony indywidualnej.

Jednocześnie z wydawaniem pakietów osobistych dla lekarzy zajmowaliśmy się przekazywaniem kombinezonów ochronnych do placówek medycznych na terenie naszego okręgu. Ta część akcji kończy się 18 maja – wtedy planowane są ostatnie transporty. Łącznie przewidziano 74 lokalizacje. Pełna lista placówek znajduje się w załączniku. Działania izby w tym zakresie są efektem uchwały Prezydium Okręgowej Rady Lekarskiej w Warszawie z 23 kwietnia 2020 r. W oparciu o dane przekazane przez Mazowiecki Oddział Wojewódzki Narodowego Funduszu Zdrowia zostały wytypowane publiczne podmioty lecznicze zatrudniające lekarzy i lekarzy dentystów zajmujących się leczeniem szpitalnym oraz rehabilitacją leczniczą. Z 16.400 otrzymanych kombinezonów 400 sztuk przeznaczono dla lekarzy dentystów pracujących w Centrum Medycznym Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, 15.950 szt. dla lekarzy pracujących w publicznych jednostkach na obszarze działania Okręgowej Izby Lekarskiej w Warszawie, 50 zaś zarezerwowano na uzupełnienie ewentualnych braków lub zastąpienie uszkodzonych egzemplarzy.

Dziękujemy za pomoc lekarzom, którzy zaangażowali się w proces dystrybucji kombinezonów.

Materiały ochronne przekazała nam do dystrybucji fundacja Lekarze Lekarzom, która zakupiła je dzięki datkom, głównie Kulczyk Foundation. Było to 246.400 szt. masek KN95 (FFP2), 162.000 szt. trójwarstwowych masek chirurgicznych 16.400 szt. przyłbic, 16.400 szt. gogli i 16.400 szt. kombinezonów ochronnych).

To przełożyło się na niemal tysiąc kartonów o łącznej masie około 15 ton. By dotrzeć ze wsparciem do 29 tys. lekarzy i lekarzy dentystów oraz szpitali w całą akcję zaangażowani byli wszyscy pracownicy izby, którzy przez ostanie dni zajmowali się m.in. rozpakowywaniem materiałów, dzieleniem ich na indywidualne pakiety, transportem, logistyką, różnego rodzaju sprawami organizacyjnymi, formalnymi, informowaniem i nagłaśnianiem.

Sprzęt, który pozostał nam jeszcze do dystrybucji już w najbliższych dniach będzie dalej przekazywany do placówek medycznych na pierwszej linii frontu walki z koronawirusem.

Tagi: , , , ,

Forum dyskusyjne - napisz komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.

Archiwum

Wszystkie kategorie