1 czerwca 2020

R. Biedroń, S. Hołownia i W. Kosiniak-Kamysz potwierdzili udział w debacie o zdrowiu

Debata „Z sercem po stronie zdrowia” organizowana przez Okręgową Izbę Lekarską w Warszawie odbędzie się w czwartek, 4 czerwca, o godz. 11.00. Termin został przesunięty z uwagi na wyznaczenie posiedzenia Sejmu. Dotychczas na pochylenie się nad tematem zdrowia i dyskusję z udziałem lekarzy zdecydowali się Robert Biedroń, Szymon Hołownia i Władysław Kosiniak-Kamysz. Zaproszeni zostali także Krzysztof Bosak, Andrzej Duda i Rafał Trzaskowski. Krzesła będą czekały na nich wszystkich.

Zdrowie Polaków i system ochrony zdrowia bez wątpienia powinny być ważne dla osób, które postanowiły ubiegać się o urząd prezydenta RP. W merytorycznej debacie przewidujemy trzy rundy pytań i czas na podsumowanie.

Opieka zdrowotna była jednym z głównych tematów kampanii parlamentarnej, a w ostatnich miesiącach, głównie z uwagi na sytuację epidemiczną, jest przedmiotem szczególnego zainteresowania polityków, mediów i całego społeczeństwa. Dostrzegając, jak wiele emocji wzbudza całościowa sytuacja ochrony zdrowia i biorąc pod uwagę powagę tej sytuacji, postanowiliśmy, jako przedstawiciele środowiska lekarskiego, przeprowadzić niezależną merytoryczną debatę. Nie było dotychczas okazji do konfrontacji kandydatów z tematyką ochrony zdrowia, która w czasie epidemii jeszcze bardziej ujawniła się jako sfera wpływająca na wszystkie inne, na gospodarkę oraz funkcjonowanie państwa i jego obywateli.

Debata odbędzie się w siedzibie naszej izby przy ul. Puławskiej 18. Pytania przygotują lekarze. Lekarze będą też czynnie włączać się w przebieg wydarzenia.

Po udzieleniu odpowiedzi przez zaproszonego gościa lekarze zadadzą odnoszące się do niej dodatkowe pytanie. Pytania nie będą wcześniej nikomu udostępnione. Zaplanowana przez nas formuła zakłada trzy rundy pytań do każdego kandydata oraz czas na podsumowanie. Pierwsza runda przewiduje to samo pytanie dla każdego kandydata, druga runda – dla każdego kandydata wylosowane będzie pytanie od lekarzy, trzecia runda – dla każdego kandydata wylosowane zostanie pytanie od mediów (dziennikarze będą mieli możliwość przesłania mailem pytań). Przewidywany łączny czas to 1,5 – 2 godziny.

Organizowane przez nas wydarzenie będzie doskonałą okazją do zaprezentowania przez kandydatów swojego spojrzenia na sprawy zdrowia, tak ważnego na co dzień dla każdego obywatela. Stworzymy warunki do kulturalnej, opierającej się na rzeczowych argumentach dyskusji.

Zdrowie nie ma barw politycznych i na pewno wszyscy, bez względu na poglądy, powinniśmy traktować sprawy z nim związane w sposób priorytetowy.

Zaproszeni kandydaci (w kolejności alfabetycznej):

  • Robert Biedroń (potwierdzona obecność)
  • Krzysztof Bosak
  • Andrzej Duda
  • Szymon Hołownia (potwierdzona obecność)
  • Władysław Kosiniak-Kamysz (potwierdzona obecność)
  • Rafał Trzaskowski

Prowadzenie:

  • Renata Jeziółkowska – rzecznik prasowy OIL w Warszawie
  • Aleksandra Kurowska – dziennikarka medyczna

Tagi: , , , ,

Forum dyskusyjne - napisz komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.

Archiwum

Wszystkie kategorie