16 grudnia 2020

„Paczka Medyków” w ramach Szlachetnej Paczki

„Paczka Medyków to pomoc specjalistów medycznych wolontariuszy konkretnym osobom. Odkryliśmy, że choroba jest jednym ze źródeł biedy. Staje się też więzieniem. Szczególnie wtedy, gdy brakuje kogoś, kto mógłby przyprowadzić chorego przez proces leczenia czy rehabilitacji. Taką rolę może odegrać medyk w ramach Paczki Medyków. Wierzymy, że jeden dobry, zaangażowany medyk, może zdziałać więcej niż sto przychodni”.

Zapraszamy do udziału w „Paczce Medyków”, w ramach Szlachetnej Paczki.

Wolontariusze Szlachetnej Paczki, w tym roku już 20 raz, docierają do osób, które borykają się z problemami zdrowotnymi oraz daleko posuniętą niewiedzą lub brakiem dostępu do opieki medycznej. Chcemy udzielić porady lub wsparcia, edukować, budować świadomość, rozwiązać problemy zdrowotne.

Niewielki problem medyczny może blokować rodzinę przed działaniami, które mogłyby poprawić ich sytuację. Są Rodziny, które nie korzystają z porad specjalistów, żyją z dnia na dzień, w strachu, bezradności i wstydzie. I właśnie wtedy, kiedy wydaje się, że nic nie można zrobić, z pomocą przychodzi wolontariusz „Paczki Medyków”. Diagnozuje problem i wspólnie z rodziną szuka najlepszych rozwiązań. Konkretny człowiek pomaga konkretnemu człowiekowi.

Jak pracujemy w „Paczce Medyków”?

Wolontariuszami są lekarze, fizjoterapeuci, rehabilitanci, psycholodzy, logopedzi.

Medyk wypełnia formularz, następnie koordynator projektu spotyka się z medykiem, aby omówić zasady współpracy. Rekrutacja kończy się podjęciem wspólnej decyzji. Jeżeli jest pozytywna, medyk może przystąpić do działania. Poznaje historie rodzin, wybiera taką, której może pomóc.

Rodzaj wsparcia jest zróżnicowany. Czasem to diagnoza problemu, wskazanie Rodzinie możliwych rozwiązań – porada dokąd się udać, jakie jeszcze zrobić badania, profilaktyka zdrowotna, konsultacja psychologiczna, logopedyczna.

To medyk dokonuje wyboru, w jakim stopniu jest w stanie zaangażować się w pomoc rodzinie.

Na każdym etapie pracy z rodziną, medykowi towarzyszy wolontariusz rodziny, który dba o komfort osoby udzielającej pomocy i rodziny, dla której sytuacja nie jest łatwa. Aby pomóc rodzinie, potrzebna jest specjalistyczna wiedza, dlatego też pomoc, jaką mogą otrzymać od Państwa nasi podopieczni będzie nieoceniona. Serdecznie zapraszamy do zaangażowania i wysłania swojej aplikacji.

Informacje o Paczce Medyków.

 

Agnieszka Grzechnik

Dyrektor Szlachetnej Paczki i Akademii Przyszłości

Tagi: ,

Forum dyskusyjne - napisz komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.

Archiwum

Wszystkie kategorie