16 grudnia 2020

Szczepienia przeciwko COVID-19 – szpitale węzłowe

Przekazujemy Państwu informacje dla lekarzy chcących zaszczepić się przeciwko COVID-19.

O szczepienia lekarze powinni w pierwszej kolejności pytać swojego pracodawcę. Drugą możliwością jest wybranie miejsca szczepienia, czyli jednego z tzw. szpitali węzłowych.

Zgodnie z zapowiedziami, szczepienie medyków i pracowników administracyjno-technicznych placówek medycznych oraz aptek rozpocznie się przed akcją szczepienia populacyjnego.

Ministerstwo Zdrowia wydłużyło do 28 grudnia br. termin, w którym szpitale węzłowe będą zbierać dane personelu medycznego i niemedycznego, który zostanie zaszczepiony w konkretnym szpitalu węzłowym.

• Lekarzu, wybierz szpital, w którym chcesz się zaszczepić. Lista szpitali węzłowych.

• Pobierz i wypełnij oświadczenie o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych.

• Zapoznaj się z informacją o przetwarzaniu danych osobowych w celu obsługi, organizacji i realizacji procesu szczepień przeciwko COVID19

Mail należy wysłać na adres wskazany przez wybrany szpital węzłowy – z listy szpitali (powyżej) – dla województwa mazowieckiego to pozycje od 180 do 243.

 

 

Narodowy Program Szczepień przeciwko COVID-19 realizowany jest przez Ministerstwo Zdrowia. Terminy wyznaczone zostały przez MZ.

Szczegółowe informacje dla lekarzy chcących zaszczepić się w NIGRiR (Narodowy Instytut Geriatrii, Reumatologii i Rehabilitacji).

 

14 grudnia nasza Izba skierowała do Ministerstwa Zdrowia pismo zawierające m.in. pytanie o lekarzy prowadzących własne praktyki. Do tej pory nie otrzymaliśmy odpowiedzi. Z uwagi na różnorodność sytuacji lekarzy, konieczne są indywidualne bezpośrednie ustalenia między danym lekarzem z wybranym szpitalem węzłowym. Nie ma organizacyjnej i prawnej możliwości pośredniczenia izby w zgłoszeniach lekarzy do szczepień przeciwko COVID-19 w danym szpitalu. Organizacją szczepień dla medyków zajmuje się wyłącznie Ministerstwo Zdrowia.

 

Tagi:

Forum dyskusyjne - napisz komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.

Archiwum

Wszystkie kategorie