23 grudnia 2020

Po interwencji RPL OIL w Warszawie telewizja TVN usunęła komentarze nawołujące do agresji wobec lekarzy

Telewizja TVN usunęła komentarze szkalujące lekarzy pod opublikowanym w Internecie materiałem z audycji „Uwaga!”. To efekt interwencji Rzecznik Praw Lekarza Okręgowej Izby Lekarskiej w Warszawie lek. Moniki Potockiej.

Pod materiałem dotyczącym skarg pacjentów na opiekę w jednym z poznańskich szpitali covidowych pojawiły się komentarze zawierające wyzwiska pod adresem personelu medycznego, a  także nawoływania do agresji, w tym do pozbawienia ich życia. RPL w piśmie skierowanym do telewizji TVN zażądał usunięcia komentarzy o takim charakterze, zwracając uwagę, że są one obraźliwe i bezprawne. Interwencja była skuteczna. Aleksandra Rejnowicz, producent programu „Uwaga!” w odpowiedzi na pismo poinformowała Rzecznik Praw Lekarza Monikę Potocką:

„Działając w imieniu Redakcji Programu „Uwaga! TVN”, w odpowiedzi na Pani pismo z dnia 23 listopada 2020 roku zawierające żądanie usunięcia obraźliwych i bezprawnych, w Pani ocenie, komentarzy zamieszczonych pod reportażem pod tytułem „Pacjenci szpitala w Poznaniu: W nocy jesteśmy sarni. Ludzie umierają” dostępnym na stronie internetowej Redakcji Programu „Uwaga! TVN” (…) uprzejmie informuję, iż wszystkie komentarze zamieszczone pod tym reportażem zostały usunięte oraz wyłączana została funkcja umożliwiająca zamieszczanie kolejnych komentarzy.”

Forum dyskusyjne - napisz komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.

Archiwum

Wszystkie kategorie