22 maja 2021

Relacja z Dnia Matki Lekarki

Badania profilaktyczne, szkolenia, warsztaty, konsultacje, ale też możliwość skupienia się na swoim dobrym samopoczuciu psychicznym i fizycznym, spędzenia odrobiny czasu na relaksie w miłym towarzystwie. To co pożyteczne, przyjemne i oczywiście zdrowe składało się na program organizowanego w OIL w Warszawie Dnia Matki Lekarki.

 

W izbie, czyli trochę jak za czasów przed pandemią, ale z zachowaniem reżimu sanitarnego lub online. W wydarzeniu można było uczestniczyć w wybranej formie. Zaczęło się od „Biegu przez płotki”, czyli spotkania z mecenasem na temat problemów i praw kobiet w ciąży oraz mam. Po szkoleniu panie korzystały również z indywidualnych bezpłatnych konsultacji. W luźnej atmosferze, przy kawie, można było wziąć udział w konsultacjach z pełnomocnikiem ds. zdrowia lekarzy i lekarzy dentystów OIL w Warszawie. W kontekście zdrowia rozmawiano z brafitterkami, które udzielały profesjonalnych wskazówek. Od codziennych trudów i stresu można było odetchnąć podczas body worku z terapeutką pracy z ciałem. Uczestniczki wzięły udział w warsztatach ze specjalistą od wizerunku, korzystały z porad w kwestiach pielęgnacji cery i skóry dłoni, makijażu. Mogły też zgłosić się na darmowy make-up. Zwieńczeniem wykładów było spotkanie na temat roli funkcjonującego w ramach OIL Zespołu ds. Matek Lekarek, odpowiedzialnego za organizowanie wydarzeń dla lekarskich rodzin oraz wspieranie i działania na ich rzecz. Na dziedzińcu znalazła się strefa relaksu z kącikiem kawowym i ogródkiem ziołowym, gdzie można było skomponować (i zabrać do domu) koszyk ziół.

Lekarki odwiedzały izbę i – za sprawą izby – również pobliską przychodnię. W ramach Dnia Matki Lekarki zorganizowaliśmy wspólnie z MAG Centrum Zdrowia bezpłatne badania USG piersi. Zapisane wcześniej kobiety mogły bezpłatnie skorzystać również z USG ginekologicznego, jak też wykonać cytologię. Odbyło się to dzięki uprzejmości i zaangażowaniu dyrekcji, lekarzy i całego zespołu placówki.

Tagi: , ,

Forum dyskusyjne - napisz komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.

Archiwum

Wszystkie kategorie