19 sierpnia 2021

Relacja z warsztatów komponowania posiłków na dyżur

Jak zmienić swoje nawyki żywieniowe, by jeść więcej warzyw i owoców, jak komponować posiłki, by były odżywcze, smaczne i szybkie? Tym m.in. zagadnieniom poświęcona była prelekcja, która zainaugurowała cykl warsztatów pt. „Cztery pory smaku” organizowany przez Okręgową Izbę Lekarską w Warszawie.

Wykładu lek. Alicji Baski, dyrektor organizacyjnej Polskiego Towarzystwa Medycyny Stylu Życia, a przede wszystkim pasjonatki kuchni roślinnej i medycyny kulinarnej, można było wysłuchać w siedzibie izby oraz online. Podczas spotkania poruszano temat odpowiednich wyborów żywieniowych, planowania posiłków oraz ich przechowywania. Uczestnicy dowiedzieli się również jak z sezonowych, typowych dla lata, produktów przygotować proste, zdrowe i smaczne posiłki, które można zabrać ze sobą na dyżur.

Druga część spotkania –  warsztatowa, polegała na praktycznym wykorzystaniu wiedzy zdobytej podczas wykładu. Podczas około półtoragodzinnych zajęć lekarze komponowali własne posiłki. Wszystkie przygotowane potrawy wyglądały bardzo apetycznie.

Cykl wykładów „Cztery pory smaku” stworzony został z myślą o popularyzacji medycyny kulinarnej – jednej z najmłodszych dziedzin medycyny stylu życia – wśród członków naszej izby. Spotkania będą poświęcane edukacji żywieniowej w praktycznej formie, odpowiadającej poszczególnym porom roku, z wykorzystaniem charakterystycznych dla nich produktów, by w każdym okresie odnajdywać w jedzeniu to, co najwartościowsze i zarazem najsmaczniejsze. Już teraz zapraszamy na kolejne spotkanie z cyklu, które będzie poświęcone komponowaniu posiłków z m.in. warzyw i owoców typowych dla jesieni. Zajęcia odbędą się 21 października w OIL w Warszawie w godz. 15.00–18.00 w formie stacjonarnej i online (jednie wykład), o czym z pewnością będziemy jeszcze przypominać.

 

ab

Forum dyskusyjne - napisz komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.

Archiwum

Wszystkie kategorie