23 września 2021

Schematy postępowania w sytuacjach spornych – porady Rzecznika Praw Lekarza

Rzecznik praw lekarza OIL w Warszawie przygotował materiały edukacyjne dotyczące schematów działania w sytuacjach dotykających prawnej płaszczyzny pracy lekarza i lekarza dentysty.

„Dobra znajomość przepisów pomoże uniknąć popełniania błędów i doprowadzi do zmniejszenia liczby niekorzystnych dla nas orzeczeń. Dlatego stworzyłam schematy najczęstszych sytuacji, w których lekarz może się znaleźć w związku z udzielaniem świadczeń. Zamierzam spotkać się z kierownikami podmiotów leczniczych, w których udzielane są świadczenia zdrowotne, i przekazać im przygotowane schematy, aby mogli rozpropagować je w miejscach pracy lekarzy. Planuję też kampanię informacyjną, polegającą na zamieszczaniu schematów postępowań na portalach społecznościowych oraz na stronie internetowej izby lekarskiej, aby każdy lekarz i lekarz dentysta miał dostęp do praktycznych informacji potrzebnych w codziennej praktyce” – napisała rzecznik praw lekarza Monika Potocka w komentarzu na łamach ostatniego numeru miesięcznika „Puls”.

Rzecznik praw lekarza prosi o nadsyłanie drogą e-mailową informacji o problemach prawnych, z jakimi lekarze borykają się w gabinetach. Pomoże to opracować kolejne przydatne w pracy schematy postępowania. Pierwszy ze schematów znajda państwo poniżej.

Forum dyskusyjne - napisz komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.

Archiwum

Wszystkie kategorie