30 września 2021

Sprzeciw Konwentu Prezesów Okręgowych Rad Lekarskich ws. zmiany Ustawy o szkolnictwie wyższym

Konwent Prezesów Okręgowych Rad Lekarskich 30 września przedstawił stanowisko w sprawie planowanych przez rząd zmian w ustawie o szkolnictwie wyższym, które miałyby pozwolić na kształcenie lekarzy w wyższych szkołach zawodowych.

STANOWISKO NR 2/2021 KONWENTU PREZESÓW OKRĘGOWYCH RAD LEKARSKICH z dnia 30 września 2021 r. w sprawie projektu ustawy o zmianie ustawy – Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce oraz niektórych innych ustaw

Konwent Prezesów Okręgowych Rad Lekarskich wyraża stanowczy sprzeciw  wobec zapisów  projektu ustawy o zmianie ustawy – Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce oraz niektórych innych ustaw (druk sejmowy nr 1569) dotyczących kształcenia lekarzy i lekarzy dentystów.

Wprowadzenie do tego projektu zapisów umożliwiających kształcenie lekarzy w wyższych szkołach zawodowych jest kolejną próbą felczeryzacji zawodu lekarza. To jednocześnie odbieranie polskiemu społeczeństwu szansy na właściwe i nowoczesne leczenie w wykonaniu rzetelnie wykształconych lekarzy. W końcowym rozrachunku na tych zmianach ucierpi przede wszystkim polski pacjent.

Nie ma i nigdy nie będzie zgody samorządu lekarskiego na obniżanie jakości kształcenia lekarzy. A forsowanie takich zapisów w momencie trwania protestu wszystkich środowisk medycznych wygląda na próbę dalszego dewaluowania polskich lekarzy przez rządzących.

W imieniu Konwentu Prezesów ORL

Przewodnicząca

dr n. med. Magda Wiśniewska

Forum dyskusyjne - napisz komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.

Archiwum

Wszystkie kategorie